Základní kit aplikací pro iNováčky

2

Jste v Apple světě poprvé? Hledáte základní aplikace, které by ve vašem iZařízení neměli chybět? Pak jste tu správně.

Když jsem koupil první iPhone, strávil jsem mnoho času procházením Appstore a hledáním těch pravých aplikací, které opravdu každý den využiji. Věřte nevěřte, v současné době obsahuje AppStore přes 500 000 aplikací a orientovat se v takovémto množství je úkol nelehký, proto se vám pokusím poradit jaké aplikace u vás mohou najít využití nejčastější.

Facebook (iTunes link)
Oficiální aplikace pro přístup na sociální síť facebook se kterou můžete snadno ovládat svůj účet odkudkoliv. S  Facebookem budete se svými přáteli stále ve spojení. Aplikace umožňuje téměř vše co verze webová, od  nahrávání fotografií až po chat.

Twitter (iTunes link)
Oficiální aplikace pro mikroblogovací síť ve Vašem iPhone.

Dropbox (iTunes link)
Potřebujete občas sdílet data mezi počítači, mobilními telefony či tablety? Pokud ano, určitě by vám tedy neměl chybět Dropbox. Více o této službě se dozvíte v našem seriálu Internetová úložiště.

DataMan (iTunes link – free verze) (iTunes link – plná verze 1,59€)
Plánujete pořízení mobilního internetu? Pořiďte si k němu i tuto aplikaci a budete přesně vědět kolik dat už jste stáhli a kolik Vám ještě zbývá do vyčerpáni limitu (Fup). V aplikaci si jednodušše nastavíte limit přenášených dat, po dosažení vámi nastavených parametrů vás aplikace bude upozorňovat na to, jaký objem dat už jste stáhli.

English – Czech – dictionary (iTunes link)
Slovník se občas prostě hodí. Jednoduchý ofline slovník Vám prělozí spousty jednotlivých anglických slovíček bez nutnosti připojení k internetu.

SoundHound (iTunes link- free verze) (iTunes – plná verze 5,49€)
Líbí se vám písnička, která právě hraje nebo hrála v rádiu? Není nic jednoduššího, než si zapnout SoundHound a písničku si nahrát. Aplikace vám jí okamžitě najde, tedy pokud jste připojeni k internetu. Pokud ne, nevadí, SoundHound si skladbu uloží a jakmile budete v připojeni, skladbu vyhledá zpětně.

A jaké aplikace by jste nováčkům doporučili vy? Nebo jaké aplikace vůbec používáte nejčastěji? Podělte se s námi pod článkem v diskuzi.