Co najdeme ve watchOS 6?

Do představení nových produktů zbývá několik málo hodin a spekulace o nadcházejících novinkách zaplňují internet. Již zanedlouho se dozvíme, jak bude vypadat iOS 13 nebo třeba operační systém pro Apple Watch, watchOS 6.

Větší pestrost ciferníků

Jako první uvádí zahraniční média větší výběr ciferníků. Ty bude nyní možno upravovat a nejspíš půjde využít i ciferníky třetích stran, což doteď uživatelům chybělo. Nyní tedy budeme moci upravovat ciferníky více než kdy dříve. Možné bude také přidání widgetu na základní plochu operačního systému.

watchOS 6 ve znamení nových aplikací

Dočkáme se také nových aplikací. Přibyde aplikací třetích stran. Nově by měl Apple přidat i kalkulačku, jejíž nativní podoby se hodinky zatím nedočkaly a bylo nutné použít kalkulačky od jiných výrobců.

Spousta uživatelů by také uvítala přidání klasické klávesnice ve stylu té ze starých telefonů. Přestože psaní na ní je pomalejší, jste schopni vyřešit mnohem více situací, než s přednastavenými frázemi. Namítnout můžete fakt, že „watchky“ umožňují diktování zprávy hlasem. Diktování ale není vždy možné a není ani ohleduplné vůči ostatním. Klávesnice by tedy byla příjemným nástrojem pro komunikaci.

apple watch

Oblíbené aplikace se zase dočkají spousty vylepšení a nových funkcí. Apple a ostatní vývojáři prý dali na své zákazníky a vyslyšeli jejich přání ohledně funkcí jejich aplikací.

Samostatný App Store pro watchOS 6

Samotný systém by pak měl dostat samostatný App Store po vzoru toho z iPhonů a iPadu. Měl by být oddělený a půjde zde najít pouze aplikace, které lze instalovat na Apple Watch. Apple tak reaguje na množství aplikací, které se do výběru nevešly, ale které by jistě potěšily některé skupiny zákazníků.

Počítat můžeme také s celkovou optimalizací systému. Hodinky tak budou pracovat ještě rychleji a s menší odezvou. Podle systému také možná poznáme, zda Apple chystá nějakou inovaci ohledně Apple Watch 5, které budou pravděpodobně představeny již v letošním roce v průběhu září. Betu WatchOS 6 již ale budete moci stáhnout po jejím uvedení na konferenci WWDC, která proběhne již za několik desítek hodin.