Využijte iPad jako další pracovní plochu – Air Display

0

Dost často jsem byl v koncích s velikostí displeje u svého 13″ Macbooku, jelikož po chvíli práce s fotkami a různými soubory mi plocha prostě nestačila. Natož pak neustálé přepínání oken, které je samo o sobě celkem otravné a proto jsem hledal řešení, jak se s tímto problémem vypořádat. Pořídit druhý monitor? Zbytečně moc velké zařízení a na občasné rozšíření mé pracovní plochy zbytečné.

A jelikož se mi doma většinu času práce s Macbookem povaloval iPad, který jsem až tak nevyužíval, tak jsem z části problém vyřešil. Jako druhý monitor bude sloužit iPad. Zapátral jsem v Appstore a hned jsem objevil několik aplikací, které z iPadu udělají další pracovní plochu.

Nejvíce mě zaujala aplikace Air Display, pro kterou jsem se také rozhodl, jelikož má i free verzi a na zkoušku, jak se s iPadem ,jako druhým monitorem bude pracovat ideální. K celému procesu je potřeba mít aplikaci nainstalovanou jak v iPadu, tak v Macu, ke kterému budete iPad připojovat. Výhodou je, že Air Display je multiplatformní, takže pokud máte PC s Windows nebudete ochuzeni o tohoto pomocníka.

Při přetažení složek, spuštěných aplikací je obraz chvilku (2-3 sekundy) vždy rozostřen, ihned se ale srovná a pracovní plocha je čistá jako dětská prdélka:)

Air Display v iPadu

Aplikace je velice jednoduše řešená a není v ní zapotřebí nic nastavovat. Tedy až na přepínání k jaké platformě se aplikace bude připojovat PC/Mac. V jednotlivých kartách pak naleznete návod, jak Air Display připojit. Od stažení PC aplikace až po ovládání virtuální klávesnice. Po připojení k PC se následně z iPadu stává další pracovní plocha.

Air Display na Macu/PC

Na rozdíl od iPad verze, je v této zapotřebí nastavit několik maličkostí, to proto, aby vše fungovalo a zobrazovalo se jak má.  Asi nejdůležitější bude nastavení strany, na které se bude iPad nacházet. V aplikaci můžete také povolit, zda se má zobrazovat v menubaru či nikoliv. Všechna nastavení zaberou zhruba dvě minuty  ne li méně. Nyní už jen připojit iPad a druhá plocha je na světě. Můžete si také nastavit automatické připojování iPadu, které se spustí, jakmile zapnete aplikaci právě v něm.

 

Air Display by neměl chybět nikomu, kdo má rád hodně místa a velké pracovní plochy. Free verze aplikace je podmíněna, jak už jsme z free aplikací zvyklí reklamou, která se objevuje při spuštění a lze jí jedním kliknutím zavřít. Reklama poté už nijak neomezuje v používání. Rozhodně tedy Air Display doporučuji aspoň vyzkoušet.

 

Item not available.

 

Item not available.