VPN na iPhonu. Jakou vybrat a jak ji použít?

0
VPN

Proč používat VPN a co to vůbec je?

Jistě jste již někde slyšeli zkratku VPN. Klasicky se jedná například o vzdálený přístup do školy či do práce. My se ale dnes budeme bavit o této vychytávce kvůli zabezpečení a případné rychlosti internetu.

Co je to VPN?

Jedná se o zkratku pro Virtual Private Machine, tedy virtuální privátní síť. Umožní připojit se na cizí IP adresu libovolné země. Vaše IP adresa tedy zůstane skrytá a na letišti či v kavárně se případný útočník dostane pouze ke sdílené IP, která ho nasměruje například do Německa.

Proč bych měl virtuální síť používat?

Možná si říkáte, že přes svůj telefon nevyřizujete zprávy týkající se jaderné bezpečnosti, tak čeho se bát. Když tedy pomineme soukromí, které je velmi důležité, ve svém telefonu máte uložené různé certifikáty včetně toho k aplikaci internetového bankovnictví, což už je poněkud větší problém. Krádež dat pak za pomoci přednastaveného programu zvládne každý.

SecureMe od Avastu

No, ale kterou tedy použít? Pokud vás nezaujala možnost přístupu na zablokované stránky nebo bezpečnější sdílení souborů, aplikace SecureMe od Avastu bude to pravé pro vás. Nabízí ochranu po připojení k nezabezpečené veřejné síti. Avast nabízí i placenou verzi jménem SecureLine, která se ale od verze zdarma příliš neliší. Šifrování se zde zapíná automaticky a není třeba zapnout jej manuálně. Obě aplikace po instalaci nabídnou konfiguraci VPN, kde nastavíte zemi a jiné údaje.

TIP REDAKCE: Pokud jste na cestách v zemi, kde je zablokován váš oblíbený pořad, díky VPN lze blokaci obejít tak, že se připojíte na Česko nebo jinou zemi, kde je vysílání povoleno. Zároveň lze pomocí těchto programů zvýšit rychlost internetu. V tomto případě ale programy nejsou příliš stabilní a čas od času spadnou, takže se nehodí například při hovorech, streamování videa a podobně.

Zaujala vás možnost virtuální sítě ve vašem telefonu či tabletu? Napište nám do komentářů!