Tyto speciální interaktivní výlohy umožňují zákazníkům vyzkoušet si přednosti aplikace Home a doplňků platformy HomeKit určených pro chytré domácnosti a jsou součástí vybraných oficiálních Apple Store.

Návštěvníci mohou naživo sledovat na připojených zařízeních s iOS, jak při používání této aplikace bude vypadat chytrá domácnost. Mají také možnost zakoupit si zde některé doplňky, jako například žárovky Philips Hue, vypínače Logitech nebo stropní ventilaci.

Zatím je 46 prodejen, jež disponují vybavenými speciálními displejemi pro propagační i vzdělávací účely. V ostatních prodejnách můžeme najít jen propagační materiály k této platformě HomeKit.

Ti, co ještě nemají žádnou zkušenost s fungováním chytré domácnosti, mají možnost si zde vyzkoušet její základní principy. Mohou například zjistit, co se stane po aktivaci scén „Good morning“ nebo „Good night“ v aplikaci Home. Zákaznici budou moci vyzkoušet si také nejrůznější příkazy Siri, související s provozem chytré domácnosti.

V posledních měsících si dává společnost Apple včele s Timem Cookem na co největší propagaci platformy Home Kit velmi záležet. Aplikace Home byla vloni přidána jako nativní v rámci vydání mobilního operačního systému iOS 10. V letošním roce Apple vyvinul chytrý, hlasově ovládaný reproduktor pro domácnost, HomePod.

Mezi nejbližší prodejny s nabízkou vyzkoušení HomeKitu patří prodejna v Marseilles (Francie), Marche Saint-Germain (Francie), Schildlergasse (Německo) a 4 ve velké Británii (Regent Street, Liverpool ONE, Buchanan Street, Birmingham)