Již dlouho se spekuluje o tom, kdy nám společnost Apple představí očekávanou sérii Apple Watch. Podle nejnovějších zpráv se zdá být rozhodnuto o konečném termínu představení. Objevily se totiž zajímavé informace týkající se právě této premiéry na webu DigiTimes, který vlastní dodavatel hodinek Apple Watch.

Společnost Apple spolupracuje od samého vzniku s jejím primárním dodavatelem společností Quanta, se kterou opět uzavřela dohodu, takže nemá zájem ji měnit i díky jejím bezvadným výsledkům.

Příjmy Quanty se tak velmi rychle zvýšily a koncem letošního roku se předpokládá jejich další narůst. Dá se totiž očekávat, že po loňskem představení hodinek na konferenci koncem roku, se tato situace bude opakovat. Z toho důvodu nejpravděpodobnějším termínem pro uvedení Apple Watch na trh, bude právě podzimní konference.

V poslední době se ale také začal na webu objevovat název Compal Electronics. Jedná se společnost, která by chtěla vstoupit do řetězce Apple Watch a pozvednout tak tímto svoji v minulé době stagnující ekonomiku. Očekává se ale, že Apple s touto společností uzavře jen menší zakázky týkající se výroby spíš starších modelů, protože stávající dodavatel Quanta je již celkem vytížený.

Jaké změny přináší nové Apple Watch? Mezi nejvýznamnější zcela určitě patří delší vydrž baterie a možnost videohovorů. Dále jistě potěší psaní zpráv, iMessage a streamování hudby pomocí Apple Music bez připojení k telefonu. Neví se ale přesně, jak budou tyto funkce fungovat. Předpokládá se, že by to mělo být pomocí speciální sim karty pro hodinky, zajišťující všechny podobné procesy.

Nové Apple Watch by měly také disponovat mnohem přesnějšími senzory na snímání pohybu, než doposud. Vzhled hodinek zřejmě neprošel žádnými většími změnami po úsudku Apple, že by nemělo smysl jej měnit. Jak tedy budou Apple Watch vypadat, se necháme překvapit až po jejich představení na podzim.