Zapomínáte popřát svým nejbližším nebo přátelům k jejím jmeninám? Nejste typ, co se dívá na svátky do kalendáře a potřebovali byste, aby vás vždy někdo (nebo něco) trklo s tím, kdo má zrovna svátek? Chytrý telefon není chytrým telefonem jenom tak. Svátky na iPhonu vám pomohou s problémem neustálého zapomínání.

Jedna aplikace – miliónový problém

Českou aplikaci Svátky, kterou můžete stáhnout v App Store zde, budete mít zprovozněnou během pár vteřin. Když tuto elegantní aplikaci otevřete, první, co uvidíte, bude jméno, které slaví svátek dnes a pod ním na následujících pár dní.

Svátky na iPhonu

Denní upozornění na svátky na iPhonu

Pokud potřebujete, aby vás aplikace svátky buzerovala doslova každý den, můžete si nechat zasílat notifikace, kdy se vám na banneru zobrazí, kdo slaví svátek v daný den. Můžete si nastavit, v jaký čas budete upozornění na svátky na iPhonu dostávat. Ovšem má to jednu chybičku od vývojáře…

Upozornění, které budete od aplikace dostávat je pouze lokální. To znamená, že se vyvolává přímo z aplikace a požadavek se neodesílá ze jako vzdálený pokyn ze serveru. Tato upozornění mají takový problém, že iOS je sám po několika dnech, co tuto aplikaci nebudete používat vypne. Pokud se tedy chcete vyhnout těmto nepříjemnostem, je potřeba aplikaci vždy po pár dnech otevřít znovu.

Nastavení widgetu

Díky této aplikaci můžete mít speciální widget mezi těmi od ostatních aplikací. Svátky jsou tak vidět mezi přehledem vašich nejdůležitějších informací. Widget je opravdu velice minimalistický. Pod textem „Kdo má svátek“ vidíte oslavence pro daný den a pod ním další dva následující. Pokud si tedy kontrolujete čerpání mobilních dat právě z widgetů, velmi pravděpodobně si svátků všimnete.

Svátky na iPhonu