V březnu tohoto roku ve Spojených státech padl rekord ve streamování hudby. Je to i tím, že iTunes ztrácí na popularitě. Za jeden týden se uskutečnilo 7 a půl miliard přehrání a meziročně je nárust o 62,4%.

184,3 miliard přehrání na streamovacích službách se uskutečnilo v první půlce tohoto roku a je to o 62% více než minulý rok.

Drake, Future nebo Lady Gaga mají také velkou zásluhu na tak vysokých procentech. Future díky prodeji jeho dvou desek se velmi dlouho držel na špičce žebříčku a Lady Gagu katapultovalo do výšin vystoupení na Super Bowlu.

A co Drake? Ten za prvních šest měsíců tohoto roku pokořil 1,8 miliard přehrání. Společnost Nielsen ve své zprávě o hudebním průmyslu uvádí „Jeho album More Life pokořilo rekord ve streamování za jediný týden, a to s 385 miliony přehrání všech písniček. Předtím držel pomyslné žezlo rovněž Drake, a to s albem Views a
245 miliony přehrání.“

Nelze opomenout, že i Apple Music, mezi jinými, má na růstu procent ve streamování muziky svůj nezanedbatelný podíl. Mluvené slovo se také řadí do počtu přehrání.
Prodej fyzických nosičů a stahování alb každoročně klesá o 20%.