Slevové aplikace pro iOS

0

Snad téměř každého uživatele jablečného produktu potěší, koupí-li hru či aplikaci ve slevě, které čas od času probíhají. Někdy lze hru navíc získat zcela zdarma. Tento článek se týká uživatelů iOS a iTunes App Store. Chceme Vám dát TIP na celkem tři zajímavé aplikace, které se zabývají právě nejen slevami aplikací, ale i přehledem aplikací nových a v neposlední řadě těch, které je po vymezený čas možnost stáhnout do Vašeho iOS device zcela zdarma.

Jako první Vám představíme aplikaci AppShopper, která dle mého skromného názoru je jistě jedna z TOP. AppShopper je velmi přehledná, rychlá, uživatelsky přívětivá. Základní rozděleni je víceméně stejné jako u konkurence. Tedy, máte možnost rozdělení na kategorie Popular a Whats New. Nám je přínosem kategorie Popular, proto se ji budeme držet. Zde si v horních panelech nastavte, zda Vás zajímá iPhone či iPad, případně obojí. Dále rozdělení kategorií a také možnost zobrazení jestli chcete vidět pouze aplikace nové, updatované nebo ty ve slevě. Pak nezbývá než vyčkávat a sledovat. Po následném výběru aplikace budete přesměrováni do App Store, jako u kterékoliv jiné aplikace tohoto druhu.

AppShopper můžete zdarma stáhnout zde

Druhá v pořadí je Overllaps. Aplikace relativně nová a po grafické stránce velmi povedená. Z menu po levé dolní straně na Vás vyskočí kategorie podobně, ne-li stejně jako u sociální aplikace Path. Zmíněné kategorie se zde nacházejí čtyři. Apps of the day, Most loved apps, Categories a Wishlist. U posledně jmenovaného je velkou výhodou, že aplikace, které by jste si přáli, můžete přidávat bez potřeby jakékoliv registrace (viz AppShoper, který toto vyžaduje).

Aplikace je možná oproti AppShopper trochu zmatečná (snad otázka zvyku), ale na druhou stranu je oku velice lahodící, jestli toto vyváží ony nedostatky, nechme na Vašem posouzení.

Overlapps lze zdarma stáhnout zde

Appsfire Deals je třetí v pořadí a zároveň poslední o které se zmíníme. Appsfire je opět řešena malinko jinak než ostatní. Sice zde opět najdete v podstatě čtyři klasické kategorie, kterými jsou Now Free, TOP Free, Price Drops a Me, ale každá jedna kategorie je řešena zcela jinak než u konkurence. Navíc u každé sekce máte možnost vidět počet novinek od poslední aktualizace v podobě malého červeného číselka. V každé ze zmiňovaných čtyř kategorií pak naleznete podkategorie v podobě Games, Utilites, Entertainment, Productivity a Photo & Video.

Položka Me ukrývá Vaše vysněné aplikace, aplikace které jste zhlédli a také ty, které jste z odkazu navštívili v AppStore.

Appsfire Deals stahuje zdarma zde

Varováni!

Na co třeba dbát zvýšeného pozoru speciálně u aplikace AppShopper je následující. Aplikace často předhazuje aplikace, které mají být právě zdarma, přitom ve skutečnosti je aplikace zdarma jako taková. Nebo jiný případ. AppShopper Vám ukáže, že nějaká aplikace je ve slevě 50 % a momentálně například za klasických 0,79 centů. Opět, realita je taková, že aplikace v AppStore stojí stále 0,79 centů a Vy v nepozornosti a v rozmaru jak dobrý obchod vlastně momentálně neprovádíte ji zakoupíte. Co s tím? Jak se tomuto bránit?

Po přesměrování do skutečného AppStore vždy pozorně sledujte, jestli je aplikace skutečně zvýhodněná. Pokud ano, téměř na 99,9 procent to bude uvedeno, vývojáři- potažmo Apple sám, by byl sám proti sobě, pokud by tomu tak nebylo. Za druhé, vždy sledujte a čtěte recenze, ať víte co kupujete a také, sami recenze pište. Ať už nalítnete a nebo jste spokojeni. Protože toto jsou naše jediné zbraně ve světe, kde slova jako čestnost, férovost či morální kodex se stala nenávratnou minulostí. Žijeme v době kdy se lidé snaží vydělávat na druhých jakýmkoliv způsobem a za jakoukoliv cenu a ať už chceme nebo ne, toto se postupně začíná promítat i mezi nás, uživatele jablečných zařízení. Proto, držme spolu, při sobě. Braňme se!

A kdo za touto nekalostí stojí? Zatím nevíme,  ale budeme se tím jistě zabývat, stejně jako fenoménem – Placené aplikace zdarma? FreeMyApps?