Šéf společnosti Huawei má rád Apple! Je to můj učitel, říká.

0
Šéf

Apple je inspirací pro společnost Huawei.

V posledních týdnech se řeší kauza ohledně zabezpečení a soukromí uživatelů značky Huawei. Od té časem upustily největší společnosti jako je Google nebo Microsoft, ale i vlády těch nejvlivnějších států, včetně USA. Čínský výrobce tedy řeší situaci, ve které zůstal na vše zcela sám a musí si vystačit s vlastními produkty nebo s výrobky které má v záloze. Právě teď ale dochází na moment, kdy se musí Huawei inspirovat, aby jeho výrobky měli dostatečně dobré ohlasy. Právě o inspiraci promluvil šéf čínské společnosti.

Huawei již kopíruje delší dobu.

Nutno podotknout, že jistá inspirace už nějakou tu dobu trvá. Jako příklad můžeme uvést prostředí aplikace Fotoaparát, která je až na pár drobností totožná a funguje zde stejné ovládání. Dálé Huawei před několika lety odstranil klasické menu a všechny aplikace tak máte na základní obrazovce, stejně jako Apple.

“Apple je můj učitel, je nad námi. Proč bych já jakožto student měl jít proti svému učiteli? To nikdy neudělám.”

Toto pronesl šéf společnosti s tím, že odsuzuje jakýkoliv pokus o odvetu. Podle něj by neměla žádná cizí společnost trpět za neshody jejich vlád. Čína se aktuálně snaží Apple a celé USA pošpinit zejména kvůli Donaldu Trumpovi, vůči kterému má negativní postoj i šéf čínského giganta. Tyto pokusy jsou vzájemné a k provokacím dochází jak přes média, tak při různých akcích, kde daní představitelé vystupují.

Šéf Huawei cizí zařízení příliš nestrpí

Přestože má Zhengfei dobrý postoj vůči designu a způsobům Applu, ve své firmě cizí zařízení nestrpí. Znám je i případ, kdy dva vysoce postavení pracovníci odeslali tweet pomocí iPhonu. Tweet byl smazán a za „odměnu“ došlo ke snížení platu o celých 16 tisíc korun a v hierarchii zaměstnanců se posunuli o jednu příčku níže.

Huawei tedy vyhraněný postoj vůču Applu nemá, což potvrdil sám šéf společnosti. Zároveň nechce hrát špinavou hru a na konkurenci nevytahuje informace, které by mohly poškodit její jméno a které by se v tuto dobu hodně řešily.