Dobrý den pane Bodečku, když jsem se dozvěděla, že budu dělat rozhovor s vámi, přiznám se moc jsem toho o vás nevěděla. Při zjišťování informacích o vás jsem zjistila, že na trhu se zařízením  Apple působíte již nějakou dobu. (Pozn. Redakce 7 let).

Co bylo prvotním impulsem pro založení společnosti?

V roce 2010 jsem si pořídil svůj první MacBook a měl jsem veliký problém najít někoho, kdo by mi ukázal práci s ním. Řešil jsem problémy jako synchronizaci…….. Začal jsem hledat společnost, která by mi s těmito problémy pomohla. Bohužel jsem zjistil, že na trhu nikdo v této oblasti nepůsobí, a proto jsem se rozhodl založit společnost, která by v ČR zajišťovala servis a podporu pro uživatele Mac.

Takže jste našel skulinu na trhu, kterou jste velmi záhy zaplnil.

Ano, přesně tak. Velmi brzo jsme začali zajišťovat podporu ve všech velkých městech v České republice pomocí nadšenců značky Apple.  Po 2 letech jsme začali dělat i hardwarové  opravy a otevřeli jsme 1. Pobočku v Praze na Florenci.

Nebylo to těžké? Založit si pobočku není jen tak…

To není, nicméně v té době jsem měl několik prací a otevření a rozjezd jsem točil prakticky z měsíčního cashflow, bez žádných vstupních investic. V té době byly jen autorizované servisy, které neřešily pozáruční opravy. Aktuálně MaPodpora poskytuje pozáruční servis již déle než 7 let a měsíčně máme stovky oprav, včetně záručních oprav značky Apple. Navázali jsme úzkou spolupráci s největšími autorizovanými servisními středisky pro Apple. Tyto záruční opravy nám pomáhá řešit např. Český servis nebo iOpravna.
MacPodpora

Poskytujete zákazníkům velký komfort. Plníte jim tedy skoro všechna přání, které v této oblasti mohou mít.

☺ Snažíme se, i proto jsme začali s prodejem nových, zánovních a použitých MacBook
, MacBooku Pro, MacBooku Air, iMacu, Mac mini, Mac Pro a nyní nově i iPadů a iPhonů. Postupně plánujeme přidat nové kategorie, za velmi příznivé ceny. Např. iPad Pro…

Odkud pochází všechna tato zařízení?

Pojďme si říct, že především nová zařízení nakupujeme přímo u autorizovaných prodejců – Apple premium reseller. Ta prodáváme především na operativní nebo finanční leasing s délkou 12-36 měsíců. Nejvíce prodáváme zařízení právě na operativní leasing.

A odkud pochází ta zánovní, nebo použitá zařízení?

Demo zařízení, tedy prezentační produkty ve storech, která slouží k ukázkám nakupujeme přímo u prodejců. Použitá Apple zařízení jako jsou Macy, iPady a iPhony vykupujeme u předních evropských leasingových společností, kde jsou vždy pravidelně servisována a kontrolována, protože prodávat na leasing mohou pouze s pojištěním. Je to stejné jako u aut z operativních leasingů. Vždy jsou ty auta pěkně odservisované a ve skvělém stavu. Nakupujeme také u evropských distributorů, kde jsou podobně jako u leasingů, stahovány Apple zařízení z korporátních firem a z výprodejů oficiálních Apple resellerů.
Zboží je díky tomu ve skvělé kondici, všechna zařízení jako je např. Mac prochází více než 91 výstupními testy. Kontroluje se naprosto vše! Většinu toho pomáhají řešit diagnostické nástroje a o zbytek se postará lidský faktor. Pokud je jakkékoliv podezření na vadnou základní desku, provádí se manuální kontrola pomocí osciloscopu a rentgenu, který odhalí většinu skrytých závad. A pokud základní deska vykazuje alespoň 1% nepatrné pravděpodobnosti toho, že může být poškozená, automaticke se vyřazuje a zasílá se na recyklaci.
I když se specializujeme na prodej a distribuci A kvality (tedy zařízení, která nenesou běžné známky používání), nakupujeme a prodáváme také B a C kvalitu. Protože i o tato zařízení je velký zájem. Pořád je tu spoustu Apple zákazníků, kteří preferují cenu oproti vizuálnímu stavu. Jsou to především studenti, kteří jsou zatíženi na značku Apple. Rozdíly mezi těmito třídami kvalit, popisujeme přímo na našich stránkách. Zákazník vždy tedy ví, jakou kvalitu nakupuje.
Velkou výhodou je, že u nás mohou nakoupit nejen koncoví zákazníci, ale i podnikatelé a společnosti jež jsou registrovaní jako plátci DPH.

V čem spočívá ta výhoda?

Na všechna zařízení poskytujeme smluvní záruku v délce 1 – 2 let. Pokud je zákazník OSVČ nebo vlastní společnost, může si u nás pořídit svůj nový Mac na operativní a finanční leasing. Veškerá zařízení současně mohou být i pojištěna proti náhodnému poškození, mechanickému poškození, polití nebo vandalismu a krádeži. V tom spatřujeme velkou výhodu. Zákazníkovi odpadá náhlá starost s politým nebo rozbitým Macem.
prodej nových Apple devices i na operativní a finanční leasing včetně pojištění
Teď jsme se bavili o OSVČ a firmách, ale co běžný zákazník, máte pro něj také nějaké alternativy financování?
V co nejbližší době, chystáme úvěr na splátky bez navýšení. Ale veškeré aktuální novinky se každý včas, dozví na našem blogu.

Jak je to s doručením zboží?

Co se týče oprav Apple zařízení, zde může zákazník využít přímo naše servisní místa v Praze a Brně, kde opravujeme většinu oprav na počkání.
Prodej řešíme přes náš e-shop www.macpodpora.cz/obchod, kdy většinu zboží máme na externím skladu a zasíláme našim kurýrem na adresu zákazníka zcela zdarma. Doručujeme v OEM bezpečnostním balení s vyztuženými rohy. Veškeré zásilky společnosti DPD jsou pojištěny. V tuto chvíli máme stále 100% bezproblémové dodání, věřím, že nám vydrží na dlouhou dobu. Další možnost je osobní předání na našich pobočkách v Praze nebo Brně. Jakmile je zboží doručeno z našeho externího skladu k nám na pobočku, zasíláme zákazníkovi zprávu o možném vyzvednutí.

Když to sesumarizujeme, odkud jednoduše většina zboží pochází?

Zařízení pochází z ukončených leasingů nebo od korporátních společností, kde bylo po celou dobu pojištěno včetně záruky. V případě nutnosti, bylo zařízení opraveno v autorizovaném servisu společnosti Apple.
Jak je to s tou kvalitou tedy? Když si u vás objednám např. MacBook Pro bude na něm patrné opotřebení?
Specializujeme se primárně na prodej zánovních a použitých zařízení ve skvělém stavu. Tedy bez zjevných známek běžného používání. Zařízení nemají škrábance ani jiné kosmetické vady. Nyní půjde do prodeje i zařízení v třídě B a C. Tím má u nás zákazník možnost pořídit levněji nejen MacBook, ale i iMac a iPhone.
obsah balení iphone


Co znamená třída A?

Jak jsem říkal, jedná se o zboží, které je jako nové tedy ve skvělém vizuálním a technickém stavu. Místy se občas mohou objevit drobné kosmetické vady např. na spodní straně víka.
Ilustrační fotografie třídy kvality A iphone

Co znamená třída B a C?

Jde o zboží, které nese stopy běžného opotřebení. Což jsou běžné škrábance, vrypy a u některého zařízení se mohou objevit i otlučené rohy. Zde se však jedná spíše o kvalitu C.
Všechny zařízení jsou vždy v TOP stavu, 100% funkční a otestovány certifikovanými techniky. Součástí je i 1 rok smluvní záruka a možnost odstoupení od nákupu do 14 dnů.
Mne nezbývá nic víc než vám poděkovat za rozhovor a popřát vám hodně spokojených zákazníků. Hezký zbytek dne.
I já děkuji za pozvání do redakce.