První reálné záběry Apple Card. Potvrdí se informace z předešlých týdnů?

0

Apple Card se dostala k prvnímu uživateli. Jak vypadá?

Hned po první jarní Keynote jsme vás informovali o nových službách, které Apple představil. Právě služby jsou jakousi novou filozofií, kterou by chtěl Apple v následujících letech rozvíjet co možná nejvíce. Proto představil hardwarovou hračku zvanou Apple Card, která uživateli klasické karty přinese hned několik výhod.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost je něco, na co se Apple hodně soustředí a podřizuje tomu veškerý vývoj nových technologií. Na této kartě tak najedeme naprosté minimum údajů. V podstatě pouze jméno. Veškeré potřebné údaje budou uloženy v mobilu v aplikaci Wallet, kterou jistě znají nejen uživatelé služby Apple Pay.

Apple Card dorazí v příjemně zbarveném balení

Přestože k „civilním“ uživatelům se karta dostane až za pár měsíců, již teď ji získali někteří zaměstnanci v rámci první vlny testování a jedna se dostala i ke známému leakrovi Benu Geskinovi, který vyměnil údaje na kartě za svoje a fotky pustil do světa. Můžeme tak vidět jak samotnou kartu vyrobenou z titanu, tak i balení, ve kterém dorazí. Vzhledem k tomu, že na obrázcích je pouze prototyp karty můžeme počítat s různými barevnými variantami včetně té duhové.

Apple Card

Na zadní straně pak najdeme pouze loga MasterCard a Goldman Sachs, díky nimž je možné kartu provozovat. Nic jiného na kartě nenajdeme a právě proto je oproti klasické kartě tak bezpečná.

Apple Card

V samotném balení najdeme i skrytý NFC štítek. Kartu tedy aktivujeme tak, že telefon s otevřenou aplikací Wallet přiložíme ke kartě a ona se sama přidá.

Apple Card

Výhody Apple Card pohromadě

Díky Apple Card dostanete z každého nákupu procenta z ceny nazpět, což je asi nejlákavější věc na této novince. Bezpečnost, o kterou se stará absence veškerých údajů kromě jména je pak třešničkou na dortu. Díky aplikaci Wallet také půjde sledovat statistiky a grafy utracených peněz, což může zvýšit finanční gramotnost některých uživatelů a půjde lépe kontrolovat útratu. Apple Card však bude prozatím dostupná pouze v Americe a zda se dostane k nám je otázkou.

Budeme velmi rádi, když se s námi podělíte o Váš názor na Apple Card v diskuzi pod článkem.