Proč jsem zatím odepsal Google Drive pro iOS?

1

Nedávno jsem se rozhodl udělat si ve svých online uložištích trošku pořádek. Sám používám Dropbox, Google Drive a občas zavítám i na svůj disk u služby SugarSync. Začal jsem tedy třídit soubory a Google Drive jsem si zvolil jako úložiště pro soubory co se týka JablečnéhoSvěta a pro tapety do mého iPhone a iPadu.

Na svém macu jsem tedy začal kopírovat soubory do virtuálního prostoru u Google. Ve chvílích, kdy se soubory kopírovali jsem se pustil do hledání dalších tapet pro má zařízení. Pár těch, co mě padli do oka na první pohled jsem si uložil, už právě do složky v Google Drive. Následně jsem si vzal do ruky iPad a tapety jsem chtěl aplikovat přímo v něm.

Otevřel jsem si aplikaci Google Drive a složku s tapetami. Tady jsem narazil na první problém, při prohlížení fotografií nelze přecházet mezi jednotlivými snímky plynule, jak jsme zvyklí například z klasické fotogalerie. Celkem mě to překvapilo, že by vývojáři u google nemysleli na takovou to maličkost?! Hodil jsem to za hlavu a věnoval se dále tapetám. (Jestliže se chystáte přátelům ukázat fotky z dovolené, nevolte si GD, prohlížení by Vám zabralo věčnost.)

Ovšem netrvalo dlouho a čekalo mě druhé zklamání. Když jsem si chtěl tapetu uložit do svého iPadu, nestačil jsem se divit. Při tapnutí na ikonu, u které jsem byl z DropBoxu zvyklý na možnost uložení obrázku do galerie nebo jeho další možné šíření jsem narazil, čekal mě zde nápis „Open in…“. Po tapnutí na již zmíněné Open in jsem zjistil, že musím nejdříve obrázek otevřít v jiné aplikaci abych ho mohl uložit. Nabízel se mi mnou oblíbený DropBox. Zvolil jsem jej a následné kroky už probíhali v režii DropBoxu, tedy klasický upload obrázku a následné jeho upravování, šíření atd.

Pokud by jste zatoužili po uploadu fotografií, tak také moc nepochodíte. Možnost uploadu v aplikaci nenajdete, tudíž budete muset opět opustit Google Drive a použít jiný virtuální prostor.

Třešničkou na dortu bylo, když jsem chtěl v iPadu tapety smazat. Čekalo mě již čtvrté zklamání. Ať jsem jezdil po nápisu jak jsem chtěl, nikde mě nečekala možnost „smazat“. Takže pokud budete chtít odstranit nějaký soubor přímo z iOS zařízení, nepochodíte.

Google Drive je pro mě tedy zatím pro iOS zařízení použitelné pouze na prohlížení obsahu (u fotografií navíc zdlouhavě) bez možnosti jakékoli úpravy. A mě zatím bude sloužit jako odpadiště ne zrovna potřebných souborů v mém macu, které přesto chci zachovat.

Jaké jsou Vaše zkušenosti? Používáte Google Drive ve svém iOS zařízení? Nebo také čekáte na doladění některých (pro mě nepostradatelných) funkcí?

Google Drive – Appstore Google Drive – online