Spousta z nás by ocenila, kdyby převádění mobilních dat, které nestihneme za dané zúčtovací období spotřebovat, bylo samozřejmostí. Bohužel to tak nebylo. Společnost T-Mobile Czech republic, a.s. vydala tiskovou zprávu o tom, že tuto změnu v používání mobilního internetu svým zákazníkům přinese. Již v pátek 7. června bude tato funkce všem zákazníkům k dispozici. Operátor to oznámil ve své tiskové zprávě.

Převádění mobilních dat do dalšího zúčtovacího období.

Znáte to určitě také… Máte balíček s poměrně slušným objemem mobilních dat. Zatímco jeden měsíc strávíte celý den na Wi-Fi síti v kanceláři, jiné zúčtovací období byste potřebobali využít spoustu GB na navigaci na dovolené nebo na živé vysílání na Instagramu. V prvním případě vám data propadnou, ve druhém si musíte balíček dokoupit. Ideální by pro zákazníka byl mezi tím kompromis, kdy se nevyužítá mobilní data automaticky převedou do dalšího zúčtovacího období.

Přečtětě si také, jak se může změnit učtování mobilního internetu po nástupu 5G sítě. Článek zde.

Změna účtování mobilních dat? Prosurfované GB již nebudou určovat cenu.

Převádění mobilních dat není zcela tak, jak by se mohlo zdát.

Na první pohled by se to mohlo zdát velice lákavé. Celá tato změna v používání mobilních dat je u T-Mobile ve skutečnosti trošku jinak s malým háčkem. Převádění mobilních dat je možné pouze u dokoupených balíčků po vyčerpání datového limitu. Pokud si tedy dokoupíte pár dnů před novým zúčtovacím období datový balíček nad rámec, nemusíte se bát, že by vám propadnul. Data se automaticky všem zákazníkům T-Mobile převede do dalšího zúčtovacího období.

S touto změnou představuje T-Mobile nové balíčky po vyčerpání FUP limitu.

T-Mobile představuje nové balíčky po vyčerpání datového limitu. Převádění mobilních dat do dalšího měsíce se všech těchto doplňkových dat týká. Balíčky začínají na 60 MB, které pořídíte za 29 Kč s DPH a končí na 10 GB za 599 Kč. T-Mobile v tomto směru myslel na studenty. Pokud máte zřízený studentský tarif Student nebo Student Data, pak pořídíte pořádnou nálož dat 10 GB za 299 Kč. A to vypadá obzvláště zajímavě. Další balíčky najdete v tiskové zprávě T-Mobile.

T-Mobile není jediný.

Český T-Mobile není první, kdo tuto změnu představil. První byl operátor O2, který začal převádět zákazníkům dokoupená data do dalších zúčtovacích období. Pozadu zůstavá Vodafone, který to svým zákazníkům stále neumožňuje. Společnost T-Mobile Czech republic, a.s. tuto funkci aktivuje všem zákazníkům na rodné číslo, firemním zákazníkům s rámcovou smlouvou a také uživatelům TWIST karet.