Základní interní paměť se nyní zvýší na dvojnásobek

Uživatelská paměť je předmětem neustálých debat. Někomu stačí 16 GB, někdo pak nadává na 128 GB. Ať už patříte do té první skupiny nebo vám nestačí maximální velikost, jisté je, že čím víc, tím líp. To si asi řekl i sám Apple a zvýšil kapacitu základního interního úložiště v budoucích iPhonech.

64 gigabytů uživatelům nestačí

Až do vydání loňských modelů platilo, že minimální hodnota interní paměti činila 64 GB. Pro většinu z nás je to přijatelná hodnota a dokázali bychom s tím žít. Avšak lidí, kterým je i toto málo neustále přibývá. Proto najednou vidíme 512 GB a podobně. Apple se tudíž rozhodl, že základní verzi úložiště zvýší na celých 128 GB. Mobilní úložiště s takovou kapacitou je problém zaplnit i když máte několik tisíc fotek, ty největší aplikace a několik desítek her.

Apple tak vrací tuto hodnotu do iPhonů po třech letech. Posledním iPhonem se 128 GB úložištěm byl iPhone 7. U dalších telefonů 128 GB varianta v nabídce nebyla a vrátí se tedy až letos.

Není to jediná novinka, kterou iPhony dostanou

Shodná bude pro všechny tři telefony i čipová sada. Ta dostane název Apple A13 a vyrábět ji bude tchajwanská společnost TSMC. Díky  tomu skončily spekulace o změně dodavatele čipů.

Paměť

Změny se dočká také fotoaparát. Ty budou až tři a společně s bleskem vytvoří na zadní straně velký čtverec. Dále se mluví o navýšení kapacity baterie a obousměrném nabíjení, takže si budete moci nabíjet jiný telefon či AirPods. Podporovat by nové iPhony měly i duální Bluetooth audio, takže skladby si budou moci pouštět až dva lidé. Dost možná také Apple skončí s Lightning konektorem a vydá se cestou rozšířeného USB-C, který je momentálně dominantou zařízení s Androidem.

Věříme, že se vám článek líbil a budeme rádi, když nás budete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky!