Historie internetového Apple magazínu iOSMag.cz

Koncem roku 2011 vznikají stránky iPhonesvet.cz. Webový magazín, který si dává za cíl informovat své čtenáře o platformě iOS, tedy vše co se týká iPhone, iPad. iPhonesvet.cz ovšem velmi brzy čeká velká změna.

Rok 2012 a my se snažíme naplno věnovat svým předsevzetím. Toto sebou ovšem přineslo také otázku. Proč to dělat jen na půl. A tak 28. ledna 2012 dochází k vypnutí a přesměrování iPhonesvet.cz na nově vzniklý web a tím je JablečnýSvět.cz. Od okamžiku spuštění JablečnýSvět.cz ke kterému dochází v 18:00, nás do půlnoci téhož dne navštívilo na 180 unikátních návštěvníku.

K této změně došlo proto, protože se chceme zaměřit na Apple jako celek, to znamená, napříč celým jeho portfoliem. Chceme Vás mimo iOS informovat i o OS X a přinášet informace  ze života společnosti Apple jako takové.

Přibližně v polovině září, se bohužel kvůli neshodám opouští od JablečnýSvět.cz a začíná se nový magazín, který se věnuje opět jen iOS zařízením. JablečnýSvět.cz zůstává aktivní jako Apple blog na rozdíl od iOSMag.cz, který přináší čtenářům každodenní novinky z Apple scény.

V roce 2014 došlo k odkoupení iOSMag.cz. Jeho redakce se postupně slučovala s redakcí Macpodpora. Postupně došlo k úplném sloučení a články vycházely primárně na blogu Macpodpory nebo paralelně na serveru iOSMag.cz

Od roku 2019 se obě redakce opět zcela oddělily od sebe a naší snahou nyní je opět iOSMag.cz vyzdvihnout na takovou úroveň, na jaké byl dříve a našim čtenářům denně poskytovat obsah o novinkách ze světa Apple, iOS zařízení, ohledně počítačů Mac a dalších tématech.