Tento malware je upravená verze Fruitfly, který řádil již v lednu a rychlá aktualizace macOS jej naštěstí rychle zlikvidovala. Postihnuté byly instituce, kde se provádí biomedicínský výzkum.

Zaměstnanec společnosti Synack Patrick Wardle tvrdí, že malware je problém hlavně ve Spojených státech a sám jej otestoval. Během krátké doby byl schopný ovládnout čtyři stovky nakažených Maců. Uživatelé si malware stáhli kliknutím na škodlivý odkaz.

Z analýzy IP adres těchto Maců vyšlo najevo, že cílem malware nejsou firmy, ale jednotlivci. „Netuším, zda se jedná o výtvor někoho znuděného, anebo člověka se zvrhlými úmysly. Ale i kdyby mě špehoval nějaký teenager, co nemá nic lepšího na práci, stále by to bylo velice nepříjemné, až traumatické,“ prohlašuje Wardle.

Také vše oznámil příslušným úřadům a podrobné informace předal společnosti Apple. Na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas, kde jedním z hlavních témat bude již opravená zneužitelnost Wi-Fi na iOS, bude Wardle o všem informovat podrobněji .

Macy budou nadále v bezpečí, jen pokud se budou aplikace instalovat pouze od důvěryhodných vývojářů.