Natáčejte slow motion videa i bez nejnovějšího iPhone 5s

0

Jak již jistě víte, nový iPhone 5s umí nahrávat velice kvalitní slow motion neboli zpomalená videa. Bohužel starší zařízení o tuto novinku obohaceny nebyli ani přes nové iOS 7, které Apple vypustil do světa právě i s novým iPhone 5s.

K našemu štěstí je v App Store hned několik alternativních aplikací pro starší zařízení, se kterými můžete právě slow motion videa natáčet . Jednou z nich je i nová aplikace SlowCam, která navíc svým designem nádherně zapadá do designu iOS 7.

[error]Aktualizace aplikace SlowCam přináší oficiální podporu pro iPad a umožňuje natáčet slow motion videa od první sekundy záznamu (tlačítko s ikonou šneka je zobrazeno již od zapnutí aplikace, v předchozí verzi se objevilo až po spuštění natáčení)[/error]


Photo 30.09.13 7 34 47 Photo 30.09.13 7 34 52

Oproti jiným aplikacím na tvorbu slow-motion videí je SlowCam naprosto jednoduchá a přehledná aplikace, nemusíte v ní složitě stříhat části, které chcete zpomalit a podobně. iPhone 5s dokáže zaznamenávat snímky v rychlosti 120 fps, tedy 120 snímků za sekundu, díky tomu jsou slow-motion videa opravdu krásně zpomalená. Bohužel, aplikace které dokáží slow motion video udělat z obyčejných záběrů, tedy i SlowCam zpomalí záběry pouze na 60 fps, tedy o polovinu méně než iPhone 5s. Ale i tak jsou zpomalené záběry „dostačující“ a pro nenáročného video amatéra naprosto skvělé.

Slow motion video natáčené aplikací SlowCam na iPadu mini

Teď už ale k aplikaci, jak jsem již zmínil, práce se SlowCam je extrémně jednoduchá a každý si tak může vytvořit hezké zpomalené záběry za pár sekund. Po spuštění aplikace se dostáváte do prostředí, které je dost podobné naší známé klasické aplikaci Fotoaparát. Jedno tlačítko na nahrávání, druhé na zapnutí přisvícení a zoom (ovládání zoomu – přejíždění prstem shora dolů a obráceně, nikoliv tapání na tlačítka + a -). Jakmile stisknete tlačítko nahrávání videa, objeví se nad ním ikona šneka, ta značí slow motion režim. Pokaždé když ji stisknete, tak do videa zaznamenáváte zpomalenou část (červený rámeček se zbarví do modra – indikátor natáčení slow motion). Takže v jednom videu můžete mít kolik jen chcete zpomalených záběrů, na rozdíl od iPhone 5s, se kterým můžete mít v jednom videu pouze jeden zpomalený záběr.

Jakmile dokončíte nahrávání videa, celý snímek se automaticky uloží do Vašeho fotoalba, kde si následně můžete celé video i se zpomalenými záběry přehrát.

 

icon
SlowCamSylwester LosPhoto & Video$1.99Stáhnout