MacBook se dočkal nové aktualizace. Nová klávesnice, lepší procesor a další.

0
MacBook

Apple představil novou aktualizaci pro MacBooky.

Apple před několika dny představil nové verze osobního počítače MacBook Pro. Změny se dočkalo hned několik komponent, což se projevilo nejen na výkonu, ale i na ceně. Dnes rozhodně nebude řeč o levných počítačích pro běžné smrtelníky. Stále tak platí, že se jedná o stroje určené především do rukou profesionálů, kterým se peníze vrátí zpět v rychleji udělané práci.

Víc jader, vyšší výkon

V první řadě se změny dočkal procesor. Ten se zde objeví i v osmijádrové variantě a slibuje až dvojnásobný výkon oproti bývalé variantě. Apple zároveň slibuje až o 75% rychlejší aplikace úprav ve Photoshopu, o 50% rychlejší renderování videí a nabízí možnost editovat až 11 videí v rozlišení 4K najednou aplikaci Final Cut Pro X.

MacBook Pro dostal novou motýlkovou klávesnici

První špatná, druhá ještě horší, třetí ve snaze opravit předešlé chyby ztroskotala stejně jako obě před ní. To je shrnutí snažení Applu o dokonalou klávesnici, kterou už tři roky vybavuje MacBook Pro.

Problémy s klávesnicí u MacBooků.

Čtvrtá generace by měla dostat nový materiál a jednodušší provedení, což by mělo vyústit v bezchybný a hladký chod. Zasekávání kláves je tak podle všeho konec. Přesto je ale aktivní možnost výměny klávesnice zdarma za kus stejné generace. Apple tudíž své klávesnici nejspíš moc nedůvěřuje.

MacBook

Kolik nový MacBook Pro stojí?

V prodeji budou čtyři hlavní varianty (časem nejspíše přibyde TouchBar, nyní jsou však ceny uvedeny bez něj)

  • 13″ MacBook Pro – Intel Core i5 8. generace, 8 GB RAM, 256 GB SSD – 55 990 Kč
  • 13″ MacBook Pro – Intel Core i5 8. generace, 8 GB RAM, 512 GB SSD – 61 990 Kč
  • 15″ MacBook Pro – Intel Core i7 9. generace, 16 GB RAM, 256 GB SSD – 73 990 Kč
  • 15″ MacBook Pro – Intel Core i9 9. generace, 16 GB RAM, 512 GB SSD – 86 990 Kč

Podle všeho by ale měla být dostupná i varianta s vrcholovou konfigurací obou velikostí. Ty by obsahovaly Intel Core i9 9. generace, Radeon Pro Vega 20, 32 GB RAM a 4 TB SSD. V závislosti na velikosti a komponentech se pak cena vyšplhá na cca 105 990 Kč za 13″ verzi a 206 990 Kč za 16″ verzi.