Apple v poslední době čelí obvinění, že své aplikace a služby zvýhodňuje. Z jeho strany by to bylo pochopitelné, že chce své uživatelé podněcovat k tomu, aby platili za jeho služby. Apple včak tvrdí opak. Podle něj mají konkurenční aplikace v App Store stejnou šanci jako každá jiná. Příkladem tohoto boje může být například Apple Music VS Spotify. Kolem těchto dvou gigantů se boje v poslední době motají stále dokola. O této aktualitě informoval zahraniční portál MacRumors.com.

Nové uklidnění pro konkurenční aplikace v App Store.

Apple aktualizoval svou webovou stránku o zásádách a praktikách, v jejichž souladu postupuje v případě, že má konkurenční aplikace v App Store nějaké chyby nebo bezpečnostní rizika. Apple však tvrdí, že App Store je místo pro příležitost v podnikání všem vývojárům. Mimo to se na stránkách objevilo heslo, že kokurenční aplikace v App Store, ale také ty přímo od Apple, mají přinášet uživatelům bezpečné zážitky ze skvělých aplikací.

Konkurenční aplikace v App Store jsou však často ukřivděné.

Nedávno jsme vás informovali tom, že Apple maže aplikace, které slouží pro screen management například pro vaše děti. Spousta věcí naznačuje na to, že Apple by chtěl, aby rodiče raději používali novou funkci v iOS 12 Čas u obrazovky místo těchto konkurenčních záležitostí. Apple však měl rázné důvody k tomu, aby aplikace k tomuto účelu smazal. Více informací naleznete zde.

Konkurenční aplikace Applu pro screen monitoring. Maže je Apple záměrně?

Apple přebírá odpovědnost za bezpečnost stahovaných aplikací.

„Věříme, že to, co najdeta v App store, vypovída hodně o tom, kdo jsme. Důrazně podporujeme všechny aplikace zastoupené v App Store. Ale také podnikáme kroky, abychom zajistili, že aplikace budou uctivé k uživatelům s odlišnými názory a odmítáme aplikace s jakýkoliv obsahem nebo chováním, o kterém se domníváme, že jsou za hranicí. obvykle jde o obsah, který by mohl ohrozit děti. Například přísně zakazujeme jakoukoli aplikaci, která obsahuje pornografický materiál, diskriminační odkazy, mučení a zneužívání, nebo cokoli jiného co je obzvláště špatné.“

Všechny aplikace v App Store jsou ostře hlídány.

Podle Applu jsou aplikace hlídány jednak automatickým sýstémem, ale také stovkou zaměstnanců, kteří se starají o to, aby se k uživatelům nedostaly aplikace, které nejsou v souladu s jeho politikou. Apple takto údajně zkontroluje kole statisíce aplikací každý víkend. Což je poměřně dost vysoké číslo. Apple také tvrdí, že 60% aplikací je vždy schváleno. Za neschválením obvykle stojí obavy Applu o soukromí uživatelů.

Apple mezi aplikacemi uvítá konkurenci.

„Věříme, že konkurence mezi aplikacemi dělá vše lepší a přináší nejlepší aplikace pro naše zákazníky. Také se staráme o kvalitu nad kvantitou a důvěru v platební transakce. To je důvod, proč, i když jiné obchody mají více uživatelů a více aplikací ke stažení, App Store vydělává více peněz pro vývojáře. Naši uživatelé důvěřují společnosti Apple  a tato důvěra je klíčová pro to, jak provozujeme spravedlivý a konkurencerovný obchod pro distribuci aplikací všem vývojářům.“

Od roku 2014 smazáno 1,4 milionů aplikací.

Apple se také pochlubil informací, že od roku 2014 pracoval na čistce App Storu. Zmizelo tak z něj spoustu aplikací, které již nebyly podporovány nebo aktualizovány. Tím se snaží Apple docílit toho, aby aplikace vždy přinášely spokojenost uživatelům iOS nebo MacOS systému.