iPod většina z náš zná jako to zařízení, se kterým se Applu povedlo získat svou největší slávu na svém začátku. V tomto multimediálním zařízení jste mohli mít staženo tisíce skladeb, náhrano spoustu videoklipů, anebo prohlížet fotografie. Model iPod Touch disponuje také systémem iOS. Díky čemuž si můžete vychutnat veškeré aplikace z App Store nebo také jiné parádní funkce systému iOS.

iPod Touch si Keynote nezasloužil… Pouze tisková zpráva.

Pokud jste četli náš článek o první jarní Keynote, pak jistě víte, že jsme také očekávali příchod nového modelu iPod Touch. Apple však na této své konferenci představoval pouze nové služby a například i nové iPady zveřejnil na svém webu pár dnů před konáním této konference. Odkaz na tiskovou zprávu Apple, kde představuje novou generaci iPodu najdete zde.

Jarní Keynote se odehraje dnes. Budete se také dívat?

Novinky pro iPod Touch

Nová generace dotykového iPodu dostala nový procesor. Konkrétně jde o procesor A10 Fusion. Stejný procesor používá architektura iPhonu 7 a 7 Plus. Tím, že toto zařízení bude dosahovat vyššího výkonu se můžete těšit na skupinového videohovory FaceTime na tomto zařízení. Nově se na iPod přidá také rozšířená realita díky vyššímu výkonu.

Grafika bude na iPadu rychlejší až třikrát podle toho, co nám slibuje Apple. Celkově se svižnost tohoto zařízení má dvojnásobně zvětšit.

Větší displej pro iPod Touch?

Pokud jste také u iPodu tuto změnu čekali také, musíme vás zklamat. Apple nechal design iPodu absolutně beze změny. Důvodem může být to, že nechce, aby vytvářel konkurenci pro iPad mini. Displej si tak zachovává velikost 4 palců. Díky tomu bude alespoň kompatnější na nošení po kapsách. Stejné zůstavá také rozlišení dipleje a přední i zadní kamery.

Nový model iPodu také disponuje stále stejným domovským tlačítkem. To znamená, že iPod nemá TouchID, které bylo u jeho nové generace také velmi očekávanou záležitostí.

A ještě něco… Má jack!

Ano, slavný vtípek z konference společnosti Huawei, když představovali nové modely telefonů po vydání iPhonu 7 a 7 Plus… Nová generace iPodu Touch ale jack konektor stále má. A to i přesto, že se nás Apple snažil přesvědčit, že se jedná o již mrtvé rozhraní.

Ceny a kapacita

Ceny iPodu Touch nejsou zase tak moc přestřelené, jak by se dalo očekávat. Varianty jsou následující:

  • 32 GB za 5 990 Kč
  • 128 GB za 8 990 Kč
  • 256 GB za 11 990 Kč