iOS 13 bude podporovat i iPhone SE

Poslední zprávy před konferenci WWDC 2019 hovořily o tom, že nový systém bude dostupný pouze pro iPhone 6S a novější. Vlastně ani iPhone 6S nebyl úplně jistý, protože jeho hardware je srovnatelný s menším iPhone SE. Konference však již proběhla a kromě spousty zajímavých novinek jsme se dočkali i informací o podpoře zařízení, která bude letos velmi pestrá.

iOS pokračuje v tradici

iOS bude i nadále pokračovat v přibližně pětileté podpoře iPhonů. Bylo tomu tak dodnes a zdá se, že v tom Apple hodlá pokračovat. iOS 13 tedy nainstalujete na iPhone SE, iPhone 6S a novější. Pro starší iPhone 6 již nový systém nebude dostupný.

iPhone SE

Pokud tedy vlastníte kompaktní telefon se 4″ displejem, tato zpráva vás jistě potěší. Můžete se těšit na rychlejší odezvu, načítání, zmenšené aplikace v App Store nebo třeba velmi očekávaný Dark Mode.

Dobré zprávy s ohledem na budoucnost iPhone SE

Vzhledem k tomu, že se Apple rozhodl neukončit podporu menších zařízení můžeme předpokládat, že počítá s nástupcem. To v podstatě vypovídá o to, že Apple v blízké době vydá nástupce iPhone SE, o kterém jsme se již zmiňovali v předchozích článcích. Apple by jistě udělal krok správným směrem a podle analytiků by se z něho velmi rychle stal bestseller. Můžeme jen doufat, že se spekulace naplní a Apple přece jen nástupce kompaktního telefonu představí.

iPhone SE

Rozmanitá podpora není jen u iPhonu

Důležité je zmínit, že ani majitelé iPadů nevyjdou naprázdno. Z důvodu představení nového systému iPadOS bude podpora rozšířena na většinu aktuálních iPadů. Systém byste měli stáhnout na zařízení z roku 2014 a novější. Nově můžete k iPadu připojit externí zařízení, číst ho a zapisovat na něj. Vylepšení se dočkal také multitasking, který je nyní na velmi vysoké úrovni a nabízí spoustu možností.

Vlastníte některý z podporovaných telefonů nebo máte starší zařízení a chystáte se koupit si lepší telefon? Napište nám do komentářů!