iPhone SE 2 dorazí již příští rok. Na co se můžeme těšit?

0
iPhone SE 2

iPhone SE 2 bude. Informují o tom zahraniční servery.

O uvedení nástupce kompaktního telefonu se vedou spory již dlouhou dobu. Od představení iPhonu SE uběhly již 3 roky, což je stejná doba, která byla mezi představením iPhonu 5S a SE. Tento malý a velmi výkonný telefon má své příznivce po celém světě, a tak by jistě nebylo na škodu začít prodávat aktualizovanou variantu. Právě ta má dorazit již příští rok pod názvem iPhone SE 2.

Oznamován je již delší dobu

Pravdou je, že zmínek je o tomto telefonu více než dost. Poslední dobou je to zkrátka ožehavé téma a až donedávna nikdo nevěděl, zda se 4″ telefonu vůbec dočkáme. Podle všeho ale Apple s nástupcem počítá a všechny teorie by se mohly naplnit již příští rok.

iPhone SE 2

SE 2 s ještě lepšími parametry

Přestože Apple nic oficiálně nepotvrdil a hardwarové vlastnosti telefonu nejsou známy, nějaké změny by přece jen proběhnout mohly. Zatímco iPhone SE dostal vnitřnosti z iPhonu 6S, nástupce by měl podědit komponenty po výkonnějším iPhonu 8. S tím souvisí vyšší kvalita fotoaparátu, lepší procesor a 2 GB RAM.

Design je ve hvězdách

Ohledně designu je možná spousta variant. Z hlediska bezdrátového nabíjení se nabízí skleněná zadní strana a hliníkové okraje. Telefon by byl hranatý a měl by mít bezrámečkový displej s klasických Notch výřezem v horní části obrazovky. Velikost displeje by tedy mohla narůst na nějakých 4,7″ až 5,2″, podle velikosti těla.

iPhone SE 2

iPhone SE 2 bude lákat především na cenu

Stejně jako u předchozího modelu, který byl v nabídce Applu jaksi „navíc“, bude i tento nejspíše lákat především na cenu. Vzhledem k použitým materiálům a nákladům na výrobu by mělo jít o nejlevnější telefon v nabídce Applu a cena pod 15 000 korun je v tomto případě reálná.

Proč Apple iPhone SE 2 ještě nepředstavil?

Apple si dal od kompaktních telefonů pauzu. Náš nedávný článek pojednával o ukončení podpory pro iPhone SE, na který již iOS 13 nestáhnete. Dost možná tedy Apple udělal pauzu záměrně a vyvíjí speciální divizi kompaktních telefonů společně s iOS přímo pro ně. Nechme se překvapit!