Ztracený iPhone vám nyní pomohou najít ostatní a dokonce bez internetu.

Na pondělní konferenci WWDC byla představena spousta novinek, z nichž si každá našla své příznivce i odpůrce. Inovací se dočkaly i aplikace, které budou nyní menší a schopnější. Jednou z vyvolených je i aplikace Find My iPhone, která nyní dostala jméno Find My.

Proč ne pouze iPhone?

Název jablečného telefonu zmizel ze jména aplikace proto, že nyní budete moci využít službu pro hledání většiny zařízení s logem nakousnutého jablka. Ať už jde tedy o ztracený iPhone, iPad nebo zavřený MacBook v práci na stole, aplikace vám vždy pomůže.

Pomoc od všech uživatelů

Pokud ztratíte zařízení a vyzvete aplikace Find My k hledání, dostanou všichni uživatelé aplikace upozornění, v jakém okruhu by se mohlo zařízení nacházet. Pakliže se jakýkoliv uživatel přiblíží na dosah telefonu či tabletu, aplikace vás upozorní a ukáže vám přesnou polohu zařízení. V tomto případě detektivní práce končí a zařízení se ostatním již dále neukazuje.

Bezpečnost ostatních iPhonů

Můžete namítat, že při sdílení polohy uživatelů mohou být porušena práva. Aplikace však funguje tak, že vidíte pouze polohu svého zařízení, pokud je objeveno. Polohu samotných uživatelů nevidíte a je tomu tak i naopak, protože uživatelé vidí pouze okruh místa, kde by se zařízení mohlo nacházet, nikoliv vás.

Co tedy stane, když iPhone ztratím?

Když ztratíte iPhone a označíte ho v aplikace Find My jako ztracené, aktivuje se kód v iPhonu. Poté stačí, aby zloděj nevědomky dostal zařízení do blízkosti jiného. Následně zařízení pošle zašifrované informace a poté i klíč k dešifrování. Zpráva obsahuje informace o poloze, aktivitě zařízení, stavu baterie a dalších důležitých věcech. Poté lze zahájit navigaci k místu, kde byl telefon „spatřen“ jiným zařízením a jednoduše ho tak najít.

Líbí se vám tato možnost? Dostupná bude již za pár měsíců v iOS 13, takže se máme na co těšit.

Budeme rádi, když nás budete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky.