Před pár dny dorazila aktualizace iOS na verzi 12.3. Jak jsme vás informovali, s příchodem této aktualizace bylo možné začít používat funkci EKG na území České republiky a dalších evropských států. Po velice krátké době Apple vydal opravnou aktualizaci iOS 12.3.1, díky které se zbavíte drobných chyb. Které chyby Apple neodladil?

EKG na Apple Watch je dostupné v Česku! Stáhněte si aktualizaci watchOS ještě dnes.

iOS 12.3.1 řeší chybu s aplikací Zprávy

Pokud používáte funkci Filtrování zpráv od neznámého odesílatele, mohli jste zaznamenat, že nefunguje tak, jak by měla. Správně se má tato funkce chovat tak, že zcela omezuje zprávy z telefonních čísel, které nejsou ve vašich kontaktech. Pokud vás tento problém trápil, určitě si iOS 12.3.1 nainstalujte.

Se zprávami iOS 12.3.1 pokračuje

V této aktualizaci se ovšem vývojáři Applu sekli u dalších věcí. Především, pokud používate iMessage, tak jste někdy mohli využít funkce nahlášení kontaktu, když se jednalo o obtěžující nevyžádané zprávy. V iOS 12.3 se mohlo stát, že se vám toto tlačítko vůbec nezobrazilo.

Chyba u funkce VoLTE

Po nainstalování operačního systému iOS 12.3 jste mohli pocítit problémy s kvalitou a rychlostí spojení vašich hovorů. V této verzi nefungovalo správně vytáčení hovorů a přijimání hovorů pomocí funkce VoLTE. Ta umožňuje přenos hovoru přes internetový protokol po síti LTE. Tím je hovor kvalitnější a jeho spojení je rychlejší. Tato funkce ve verzi iOS 12.3.1 funguje opět bez problému. V České republice tuto funkci podporují všichni tři největší operátoři. U Vodafone je potřeba tuto funkci aktivovat v zákaznické samoobsluze.

Poslední subverze iOS 12

Tuto aktualizaci můžeme pomalu brát jako poslední subverzi iOS 12. Je velice pravděpodobné, že Apple pracuje již na nové verzi svého operačního systému pro mobilní zařízení, iOS 13. Pokud Apple v této verzi neudělal žádné chybičky, pak se zřejmě dočkáme již pouze nového operačního systému.

Datum představení třináctky

Vzhledem k tomu, že Apple verzi 13 nepředstavil na své Keynote, která se konala na jaře tohoto roku, pak počítáme s tím, že nás nezklame WWDC, která se bude konat v červnu tohoto roku. Do této akce již zbývá několik málo dnů. Startuje příští týden v pondělí 3. června 2019.