Pokud nás čtou nějací čtenáři se zařízením s operačním systémem Windows a přitom patří k majitelům některých Apple produktů, jistě pro vás nebude nic nového aplikace iCloud pro Windows počítače. Ze své vlastní zkušenosti však mohu říct, že aplikace se velice složitě instalovala a nikdy nefungovala příliš dobře. Její instalace však bude nyní ještě snadnější. Apple nabízí ke stažení iCloud v Microsoft Store.

iCloud z Microsoft Store stahujte zde.

Čemu odzvonilo s iCloud v Microsoft Store?

Tím, že tuto jablečnou platformu nyní máte k dispozici také v Microsoft Store, není potřeba složitě získavat instalační soubor. Dá se také očekávat to, že v případě problémů Apple vydá aktualizaci. Ta by se k vám mohla dostat mnohem rychleji a jednodušeji díky této novince.

Jaké benefity nyní získáte?

iCloud v Microsoft Store přináší jednu novinku. Je schopen optimalizovat soubory. Podobně pracuje také konkurenční cloudová služba od Microsoftu. Je pravděpodobné, že chtěl Apple svého protivníka dohnat. Jednoduše si zvolíte, které soubory se mají optimalizovat pro cloudový prostor a které ne.

Něco zůstalo stejné

Stejné zůstalo prohlížení alb, fotografii přes iCloud a jiných služeb, poznámek a také připomínek. V aplikaci na první pohldet vidíte, kolik místa máte na zabráno a kolik ještě můžete využít. Přímo v aplikaci jde také změnit tarif úložiště.