Homepod nakupovalo mnohem více lidí. Je teď levnější!

0
HomePod

Homepod pořídíte za nižší cenu!

Ačkoliv je to už poměrně starší informace… Podle nás rozhodně stojí za zmínku. Apple se rozhodnul nabízet svůj chytrý reproduktor Homepod za nižší cenu, než za kterou ho doposud prodával. Jak by řekla naše ministryně průmyslu, Marta Nováková, znamená to, že jsme ho hodně kupovali. Tato informace se však zatím týká pouze zahraničního trhu. V České republice není stále Homepod v oficiálním prodeji.

Apple cenu snížil

4. dubna se Apple rozhodl, že celosvětově sníží prodejní cenu reproduktoru Homepod ve všech Apple Storech. Původní cena tohoto jablečné produktu byla 349 dolarů. Nově mohli zahraniční zákazníci zakoupit tento reproduktor za 299 dolarů. Což je o 50 dolarů méně než předchozí cena. Což je snížení v přepočtu o zhruba 1 100 Kč.

Mohou za to nízké prodeje?

Těžko říct, jestli je jeden z podnětů pro Apple ke zlevnění Homepodu. Jeden z důvodu, proč se Homepod nemůže chlubit velkými čísly z prodeje byla jednak jeho původní cena, to že se neprodává stále po celém světě jako například v České republice a konkurence je stále o něco napřed. Například Amazon a jejich hlasová asistentka Alexa, se kterou jsme se mohli setkat ještě dříve než s Homepodem.

Anebo nová generace?

I to mohl být podnět pro Apple, aby tento svůj produkt nabízel za nižší cenu. Jestli se v brzké době Homepodu 2 dočkáme, zřejmě ukáže čas a nejbližší Keynote. Obvykle Apple ceny produktů kvůli nové generaci snižuje zásadně po představení nadcházející generace. Ze stranu Applu by to tedy bylo nelogické.