Apple vydal aktualizaci své aplikace iMovie, která slouží pro snadný střih a editaci videa. Sestříhat můžete jak rodinnou dovolenou nebo také přidat pár fotek do videa. A to v naprosto userfriendly prostředí. Editor je dostupný na počítačích Mac a na iOS zařízeních. Greenscreen v iMovie na iPhonu nebo iPadu se dá od vydání nové aktualizace nastavit. Co dalšího tato aktualizace přinesla?

icon
iMovieApple Inc.Photo & VideoFreeStáhnout

Pro greenscreen v iMovie potřebujete novou verzi

Apple tuto funkci přidal do své iMovie aplikaci pro iOS v aktualizaci, kterou vydal včera. Pokud jste si ještě nestáhli novou verzi, zamiřte nejprve do App Storu a až po nainstalováni se pusťte do tvoření videií.

Co dalšího je nového?

Kromě toho, že greenscreen v iMovie se dá nastavovat také na mobilních zařízeních, Apple přinesl nových 80 skladeb, které můžete ke svému videu přidat. Skladby jsou různého žánru, takže je opravdu z čeho vybírat. Do videa se nyní dají vkládat obrázky s průhledným pozadím. Což je ideální, pokud chcete do svého videa vložit logo vaši organizace nebo firmy. Pokud používáte iMovie při výuce pomoc ClassKitu, mohou s vámi vaši žáci velmi snadno sdílet tvorbu, kterou udělali.

K čemu je greenscreen v iMovie dobrý?

Green screen se dá využít pro spoustu zajímavých triků s vaším videem. Nejčastěji ho můžeme znát z předpovědi počasí. Ve většině studií už technologie pokročila. Ale když stála moderátorka předpovědi před pohybující se mapou Česka, ve skutečnosti to bylo zelené plátno. I vy se můžete na videu proměnit tam, kam potřebujete.