Podle údajů analytické společnosti App Annie byl Google Assistant pro iOS stažen 300 000krát, Sensor Tower však tvrdí, že počet stažení je mnohem nižší, konkrétně činí jen 190 000 stažení.

Aplikace je dostupná pouze pro spojené státy, i ani tam se však nejedná o nijak vážnou konkurenci pro Siri. V prvních dnech si aplikace nevedla v počtu stažení akce, po necelém týdnu však počet stažení výrazně poklesl a začal stagnovat.

Oproti Siri nenabízí Google Assistant mnoho výhod

K důvodům selhání se Google nechce vyjadřovat, jedná se však o podobný případ, jako u aplikace Google Allo, která byla na iOS vydána loni na podzim. „Sensor Tower, uvádí, že je aplikace od druhého červnového týdne denně stahována v průměru 1 000× až 2 000×,“ říká Randy Nelson, ředitel mobilních informací ve společnosti Sensor Tower.

Aplikace Google Assistant zaujala pozici 26. nejstahovanější aplikace od Googlu pro iOS. Proti Siri nepřináší mnoho výhod. Pro spuštění požadují odemčení mobilu a spuštění aplikace, Siri stačí aktivovat skrze HOme Button nebo příkaz „Hey Siri“. Nemůže nastavovat ani řadu funkcí iPhonu, jelikož se jedná o aplikaci třetí strany.