Apple začal před několika měsící podporovat v některých zemích EU spouštět funkcí EKG na Apple Watch series 4. V zahraničí je tato funkce velmi populární a zachránila již pár žuvotů, které mohly dopadnout velmi špatně. Systém se však dal i obejít a i tak se dalo funkci na Apple Watch aktivovat i českým uživatelům. Tomu je teď již konec.

Nyní je již funkce oficiálně dopstupná.

Apple dnes vydal watchOS 5.2.1. V této aktualizaci Apple spustil funkci, na kterou jsme čekali poměrně douhou dobu. Senzor EKG je zabudovaný v korunce hodinek a stačí pro měření na ni přiložit prst. Aktualizaci stáhnete stejným způsobem jako jiné aktualizace. Je potřeba aktualizaci nainstalovat skrze aplikaci Watch na svém iPhonu. Počítejte s tím, že hodinky musí být nabíte na alespoň 50% a být během procesu v nabíječce.

Seznam novinek v této aktualizaci od Apple

  • Tato aktualizace obsahuje nové funkce, vylepšení a opravy chyb.
  • Na Apple Watch řady 4 je v České republice, Chorvatsku, na Islandu, v Polsku a na Slovensku nově dostupná aplikace EKG.
  • V České republice, Chorvatsku, na Isladnu, v Polsku a na Slovensku je nově dostupné oznamování nepravidelného srdečního rytmu.
  • Byla opravena chyba, která u některých uživatelů způsobovala mizení čísel na ciferníku Cestovatelský .