Máte Apple Watch series 4, vaše hodinky zaznamenaly zvláštní srdeční aktivitu a vy potřebujete data z vašeho EKG měření vyexportovat pro lékaře? Nemusíte mu zasílat nepřehledné snímky obrazovky. Výsledky můžete vyexportovat do velice přehledného PDF dokumentu a třeba je lékaři zaslat rovnou na mail. Apple v aktualizaci, které umožňuje používat tuto funkci v České republice, myslel opravdu na všechno.

EKG na Apple Watch je dostupné v Česku! Stáhněte si aktualizaci watchOS ještě dnes.

Jak data z EKG vyexportovat pro lékaře?

V první řadě musíte mít naměřené výsledky přes vaše Apple Watch. Celé exportování probíhá z rozhraní vašeho iPhonu, se kterým jsou hodinky spárovány.

1. Otevřete aplikaci Zdraví.

2. Ve spodním menu zvolte Zdravotní data.

3. Vyberte položku Srdce.

4. Vyberte položku Elektrokardiogram (EKG)

5. Zde vyberte záznam, který chcete svému lékaři předat

6. Zvolte Export PDF pro lékaře

 

Data z EKG jsou pro lékaře nachystána. Využijte sdílení!

V tento moment již máte před sebou data z EKG přímo pro doktora. Pokud v právém horním rohu využijete ikony sdílení, můžete snadno zaslat tento dokument přímo tomu člověku, komu potřebujete. Využít můžete AirDrop, iMessage, Messenger, Mail, WhatsApp a další. Pokud máte doma tískárnu s technologií AirPrint, můžete dokument rovnou vytisknout.

Apple Watch nemusí být přesné!

Určitě se nebojte svého lékaře požádat o provedení řádné kontroly vašeho srdce, pokud vás Apple Watch upozornily na to, že dochází k nějakým problémům. Apple Watch však nemusí dávat zcela přesné informace. Tato funkce také nemusí dávat přesné hodnoty u dětí a mladistvých do 21 let.

Přečtěte si také: