Chraňte svůj iPad ze všech stran!

1

Čistý design, elegantní tvar, nakousnuté jablíčko, tak to je iPad, ten krásný a povedený kousek z dílny Apple. Kdo ho vlastní, ví, jak lehce jde zadní strana poškrábat, byť sebemenšími oděrkami. Není pak pěkné, když vytáhnete iPad a zadní strana vypadá, jako kdyby jste po ní přejeli hráběmi.

To samé platí pro přední sklo, menší oděrky se na něm udělají velice lehce a téměř si toho ani nebudete vědomi. Sám jsem se takto přesvědčil u iPadu první generace. O iPad jsem se staral jako o dítě a když jsem ho jednou vytáhl z pouzdra (neměl jsem fólii), tak na skle byli vidět menší oděrky. Nepěkný a smutný pohled.

U prvního iPadu jsem tedy zvolil fólii na displej a plastový kryt na záda. Po pořízení dvojky jsem chtěl mít iPad ve větším bezpečí proti nežádaným škrábancům, zvolil jsem tedy fólii na obě strany.

Prvním důležitým krokem bylo zvolit tu pravou. Vybíral jsem ze známých značek fólií, tedy těch dražších a z těch úplně obyčejných, které za pár korun koupíme na ebay. Po přečtení pár recenzí jsem se přeci jen rozhodl vyzkoušet fólie z ebaye.

Za necelých 200 korun jsem tedy sehnal jak fólii na předek, tak i na celou zadní stranu. Po týdnu byli fólie doma a já se pustil do nalepování. Po zkušenostech z iPhone sem měl strach, aby na přední straně nezůstali bublinky. To se mi samozřejmě tak úplně nepovedlo. Stačilo však vzít kartičku, která byla u fólie a bubliny pěkně vyhladit. Ty které nešli, se po pár dnech ztratili.

Zadní strana byla na nalepení náročnější. Přeci jen rohy a boky jsou zakulacené. Po důkladné přípravě a několika pokusech byla fólie nalepena a opět mě čekalo vyhlazování bublinek. Zadní fólie byla oproti přední poznatelně měkčí, tudíž vyhlazování šlo hůř. Ale stejně jako u přední, bublinky, které se mi nepodařilo vyhladit po pár dnech zmizely.

Fólie InvisibleShield (Od 500-800kč) – přední strana

Folie neznačková (od 60 – 200Kč) – full body (eBay)

Když mi můj kamarád ukazoval na iPhone 4 fólii, která ho stála kolem 600Kč, nestačil jsem se divit. Fólie byla doslova „rozlezlá“ i tam kde nebyla žádaná. Fólie byla prostě všude, lezla přes okraje, tlačila se do home buttonu. Prostě hrůza.

Ještě vetší bezpečí iPadu
Pro ty kteří chtějí aby byla jejich záda iPadu ještě více chráněna, existuje spousty plastových krytů. Já sám jsem nechtěl přijít o krásu zadní strany, tak jsem zvolil průhledný kryt, který mě vyšel asi na 140 Kč. Tloušťka iPadu s pouzdrem se nijak rapidně nezvýšila, jelikož je kryt silný zhruba 1,5mm. Zachoval jsem tak krásu iPadu a zvýšil jeho bezpečí.


Průhledný zadní kryt pro iPad 2 (eBay)

Můj verdikt na závěr je, že ne všechno drahé musí být kvalitní a naopak, všechno levné není šunt. U fólií pro iOS zařízení jsem se tím je utvrdil. A hlavně, když se mi poškrábe fólie za 40Kč, tak mě nebude trápit jí ihned vyměnit, narozdíl od fólie za 600kč.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s fóliemi, pouzdry, kryty a jinými ochrannými prvky?