Na začátku tohoto roku se dostala na povrch závažná kauza s chybou ve FaceTimu. Ta způsobovala, ze jiní uživatelé mohli na dálku odposlouchávat z mikrofonu a kamery, co se děje u druhé strany. Chyba tehdy nastala při vývoji skupinových videohovorů. Na Apple byla podána žaloba a Apple soudní spor vyhrál.

Rozzuřený právník

Na Apple tehdy podával žalobu rozzuřený právník Larry Williams II, kterému se tato nepříjmenost stala, když zrovna projednával svůj právní případ s klientem a odposlouchávala ho protistrana. Tím mu byla způsobena velká újma.

Apple vyhrál soudní spor kvůli nedostatku důkazu

Soud nedal Williamsovi za pravdu. U soud zamítnul jeho tvrzení, že by Apple o této fatální chybě věděl, pro nedostatek důkazu. Podle jeho tvrzení byla tato chyba extrémně nebezpečná pro soukromí uživatelů Applu. Jemu tím jednoznačně Apple způsobil velké trable. Ale nedá se předpokládat u společnosti Apple, která ctí soukromí svých uživatelů, že by chybu neřešila, i kdyby o ní věděla.

Williamsova petice netvrdí fakta o jakémkoliv dostupném alternativním vývoji. Není schopna se odvolat na fakta, tykající se softwaru iOS 12.1, zda vada, která umožnila jiným uživatelům odposlouchávat další uživatele, byla pro produkt běžným užíváním nepřípustná. Obecné tvrzení Williamse, že software iOS 12.1 byl „nepřiměřeně nebezpečný“ a způsobil mu škodu, se netýká Pravidla 8.

„Williamsova žaloba recituje stále dokola to stejné a nevykresluje žádná fakta, která by mohla ukázat, že Apple skutečně věděl, že mohla třetí strana odposlouchávat uživatele pomocí videohovorů FaceTime bez předchozího svolení nebo potvrzení této skutečnosti, jako se to stalo Williamsovi.

Apple vyhrál soudní spor, potože Williamsovo tvrzení neuvádí fakta, která by mohla ukázat, že Apple způsobil svou chybu z nedbalosti při vývoji softwaru iOS 12.1, která způsobila zmiňované promblémy.“

Tím, že Apple vyhrál soudní spor, si ušetřil nemalé peníze

Williams ve své žalobě požadoval finanční náhradu škody, která mu vznikla chybou, které se Apple dopustil. Ovšem té se nedočká, protože žaloba byla vyhodnocena v jeho neprospěch. Tato chyba v iOS byla jednoznačně ta, která ovlivnila celou jeho existenci a názory mnoha uživatelů na značku Apple.