Podívejte se, jak a jaká zařízení Apple recykluje.

Asi vás nepřekvapí informace, že Apple hledí na životní prostředí více než jiní výrobci. Napovídá tomu Apple Park plný zeleně, charitativní akce, příspěvky organizacím, které se o přírodu starají a podobně. Nedávno zahraniční média přišla s informací, že Apple své produkty recykluje a vyrábí z nich nové kusy.

Které produkty Apple recykluje?

Kalifornská společnost recykluje zejména iPhony. Na řadu prý ale přišly i MacBooky, iPady a dokonce i iPody. Pokud tedy vlastníte například iPhone SE, dost možná vámi zakoupený kus hliníku sloužil již několik let předtím, třeba jako iPhone 5S. Následně byl vykoupen, nebo odložen. V rámci recyklace se dostal do rukou robotů, kteří jej přetvořili na vám známý tvar iPhonu SE. Zde konkrétně nešlo přímo o změnu designu, ale princip zůstává stejný i u jiných zařízení.

Apple recykluje

Proč Apple recykluje?

Nabízí se otázka, z jakého důvodu Apple své produkty vlastně recykluje. Jedná se přeci o prémiového výrobce a vyrábět zařízení z použitého materiálu není hodno tak velkého jména.

Apple recykluje

Ať už se na to díváte jakkoliv, hliník je sice exkluzivní materiál, který uživateli dodává pocit luxusu, ale samotná látka jako taková obsahuje spoustu škodlivin, které se v menší či větší míře uvolňují do ovzduší. Potom dává smysl, že omezit další výrobu této látky je žádoucí a je to krok správným směrem.

Recyklace Applu v číslech

Pokud se vám zdá, že to nepomůže a recyklace není potřebná, podívejte se na následující čísla.

Apple recykluje

Apple za rok 2018 recykloval více než 7,8 milionu zařízení. To je dohromady něco přes 48 000 tun odpadu, který by za normálních okolností naprosto zbytečně skončil na skládce a nebyl by dále využitý. Z recyklovaného papíru jsou také úplně krabice, v nichž Apple dodává MacBook a MacBook Air.

Recyklovat s Applem můžete i Vy!

Apple již třetím rokem provozuje službu s názvem Apple GiveBack. Díky tomu můžete svůj iPhone bez starostí nechat recyklovat. Společnost se postará o bezpečnou likvidaci a vy tím pomůžete přírodě. Nemusí to však být jen iPhone. Službu můžete využít pro jakékoliv zařízení, které bylo vyrobené Applem nebo firmou, kterou Apple vlastní. Každý kus se počítá!

Věříme, že se vám článek líbil a budeme rádi, když nás budete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky!