Apple si je vědom, že je potřeba vývojářům podat pomocnou ruku i přes to, že většinu z nás reklamy otravují. Právě menší vývojáři si tímto alespoň něco přivydělají a tak se Apple rozhodl, že nebude podporovat aplikace blokující reklamu v aplikacích třetích stran. Pokud tedy vývojář do své aplikace vloží reklamu, tak by nemělo dojít k tomu, že koncový uživatel ji neuvidí.

Protože blokovací aplikace nesplňují požadavky pro fungování, jsou brány za nepovolené. Aplikace mají být zábavné, užitečné nebo poskytovat určitou hodnotu. Tyto blokovací aplikace se ovšem vměšují do aplikací třetích stran a to je přísně zakazováno

Safari zůstává beze změny

Určitě se nemusíte obávat, že by reklamy na vašich zařízení byly úplně všude. Opatření, které by se dotkly blokace webu, Apple neplánuje. Právě vývojáři jsou důležitou součástkou App Store a Apple si jejich práce velmi váží. Proto jim práci nechce znepříjemňovat tím, že bude přehlížet blokovací aplikace.

Apple problém vyřešil trochu netradičně. A to tak, že všechny aplikace v App Store zůstavají, ale nebudou už dostávat aktualizace. Tak se stanou nezajímavými pro své vývojáře a s nástupem iOS 11 ve větší míře zmizí. Nemělo by se tedy již stávat, že kvalitní aplikace zmizí mezi ty méně zdařilé.