App Store nově pro Apple Watch. Hodinky již nebudou závislé na iPhonu.

0
App Store

Aplikace pro Apple Watch budou mít své vlastní místo. Apple chystá obdobu App Storu.

App Store známe z jiných zařízení od Applu a používáme ho poměrně běžně. Právě proto, že je tato aplikace v podstatě na denní bázi každého uživatele, je potřeba, aby vypadala dobře a byla co nejjednodušší a nejužitečnější. Apple Watch se proto nejspíše dočkají vlastní obdoby obchodu s aplikacemi.

Nebudou závislé na telefonu

Apple Watch se tímto krokem zbaví závislosti na telefonu, která je teď jednou z mála vad na kráse, ale u jiných hodinek tomu není jinak. Budete tedy moci nechat telefon v klidu doma vzhledem k možnosti virtuální SIM karty. Díky možnosti stahování aplikací ze speciálního obchodu pak budete mít po ruce i všechny potřebné aplikace včetně Apple Pay.

App Store

Problém pro aplikace třetích stran

Problémem tohoto obchodu budou především velmi přísná kritéria, která bude alespoň ze začátku velmi zužovat finální výběr aplikací a ke koncovému uživateli se dostane jen minimum. Hlavní a oblíbené aplikace z App Store by však měly být dostupné ve verzi pro watchOS. Nově zde najdeme i aplikaci Kalkulačka, což bude problém zejména pro vývojáře aplikací, které nativní kalkulačku v Apple Watch prozatím nahrazovaly.

Díky nové aplikaci Zdraví také budou upozorňovat uživatele na braní léků a poskytnou informace o menstruačních cyklech.

App Store pro hodinky už brzy

Tuto novinku by měla obsahovat již beta verze watchOS, kterou Apple vydá po skončení konference WWDC 2019. Finální verze by měla vyjít při představení nových iPhonů a ostatních zařízení, tedy v září tohoto roku.

!UPOZORNĚNÍ! – Pokud nemáte zkušenosti s instalováním a užíváním systému v beta verzi, nepokoušejte se o to. Beta verze nemusí fungovat jako finální systém, přestože se zdá, že i ten má chyby. Zařízení také může přestat fungovat.

Líbil by se vám App Store v hodinkách, nebo jste radši pro instalování aplikací přes iPhone? Napište nám svůj názor do komentáře!