Strava, Endomondo.. jsem sportovec, kterou vybrat?

0
cyklista

Nejlepší aplikace pro zaznamenávání výkonu při sportu.

Ať už máte raději kolo, běh nebo jiný sport, možná jste přemýšleli, že váš trénink nemá řád a nezlepšujete se tak rychle, jako tomu bylo na začátku. K organizaci tréninku může pomoci aplikace, jejíž základní verze postačí k zaznamenání trasy, analýze výkonu a třeba i k porovnání s ostatními uživateli.

Strava

Bezpochyby jedna z nejznámějších sportovních aplikací využívána jak profesionálními, tak rekreačními sportovci. Aplikace je velice jednoduchá, zaměřená především na cyklistiku, ale na výběr máte z několika ostatních sportů. Vzhledem k rozšířené komunitě lze využít tzv. segmenty, což jsou reálné úseky na mapě, které jiní uživatelé uložili společně se svým časem a ostatní se je snaží překonat. Pro poloprofesionální sport jsou segmenty velmi užitečnou pomůckou. Již v základní verzi nabídne aplikace poměrně přesné a podrobné měření. Lze ji propojit se měřiči tepu, wattmetry a hodinkami.

icon
Strava: Run, Ride, SwimStrava Inc.Health & FitnessFreeStáhnout

Endomondo

Opět velice oblíbená aplikace. Nabídka sportů je zde velmi pestrá. Aplikace však není tak přesná jako Strava a postrádá oblíbené segmenty. Uživatelskou základnu má však Endomondo také slušnou a není problém najít výkony jiných uživatelů. V aplikace lze také hlídat stravu a najít podrobné analýzy výkonu. Služby navíc jsou však zpoplatněny. Endomondo lze též propojit s řadou sporttesterů a měřičů výkonu.

Item not available.

Freeletics Bodyweight

Další aplikace nesouvisí ani tak se záznamem, ale pokud to se sportem přes léto myslíte alespoň trochu vážně, přes zimu je ideální čas na nabrání svalové hmoty a přípravu na sezonu. Na to je ideální cvičení s vlastní váhou těla a přesně tyto cviky najdete v aplikace Freeletics Bodyweight. Obsahuje spousty cviků na konkrétní partie a vše je podrobně vysvětleno v přiloženém videu. Aplikace je zdarma, pokud vám však obsah nestačí, lze si zaplatit soukromého kouče, který vám ušije trénink přímo na míru.

icon
Freeletics: HIIT Fitness CoachFreeletics GmbHHealth & FitnessFreeStáhnout

Runtastic

Pokud to myslíte vážně především s během, tato aplikace vás jistě potěší. Záznam běhu je totiž hlavním smyslem této aplikace, a přestože běh zdaleka není jediný sport, který dokáže zaznamenat, tento pohyb je aplikaci nejbližší. Musíme uznat, že  případě běhu je aplikace opravdu velmi přesná. U ostatních sportu již mírně pokulhává, stále je to ale v normě a odchylky jsou skutečně zanedbatelné.

icon
adidas Running App Runtasticruntastic GmbHHealth & FitnessFreeStáhnout