Apple watchOS 6 představeno. Co nabídne?

Apple Watch jsou aktuálně jedny z nejprodávanějších chytrých hodinek na trhu a tak není divu, že Apple vkládá do těchto zařízení velkou důvěru. Právě proto vznikl operační systém watchOS 6 a my se nyní podíváme, co Apple na dnešní konferenci představil.

Hodinky sledují veškerou aktivitu

Nyní budou hodinky sledovat veškerou aktivitu, kterou během dne provozujete. Ať už tedy chodíte po schůzkách nebo běháte po škole, vaše hodinky vše změří a udělají přehledný graf denní aktivity. Nově hodinky poznají, když uživatel spadne. Poté kontrolují jeho životní funkce a případně odešlou jeho zdravotní ID na záchrannou službu. I funkce EKG je nyní dostupná v mnoha zemích.

Spousty nových ciferníků

Jak už jsme předpověděli, Apple dorazil s novou várkou ciferníků. V nabídce najdete ty jednoduché s analogovým ukazatelem času, ale i ty složitější, kdy analogový ukazatel nahradí digitální a vy si můžete přidat spousty důležitých informací na základní obrazovku. Najdeme zde i ukazatel, který ukazuje cestu Slunce. S časem souvisí i vibrace, které upozorní uživatele každou celou hodinu. V případě zapnutých zvuků se ozve zpěv ptáčků.

watchOS 6

Další a další aplikace

Nyní můžete při chůzi poslouchat audioknihy od svých oblíbených autorů. Najdeme zde záznamník pro nahrávání poznámek a nově zde najdeme i kalkulačku, která v předchozích verzích uživatelům hodně chyběla. Aplikace zde jsou již opravdu pro většinu funkcí. Hodinky využijete při spánku, čištění zubů, nebo třeba ranní rozcvičce.

Velmi pozitivní zpráva pro vývojáře je ta, že nyní nemusí dělat aplikace tak, aby byly kompatibilní jak s Apple Watch tak s iPhonem. Nově lze aplikace dělat pouze pro hodinky, s čímž souvisí i nových App Store speciálně pro hodinky. Přímo na Apple Watch nyní můžete aplikaci najít, koupit a stáhnout, aniž byste museli použít svůj iPhone.

watchOS 6

Fitness a menstruační cykly

Zdraví je velmi důležité. Apple Watch vás proto budou nutit do každodenní pohybové aktivity a zároveň vám budou dávat přehled o aktuálním postupu. V aplikaci také najdeme šipku, která ukáže, jak je na tom naše kondice. V případě že ukazuje nahoru, jsme na tom dobře a měli bychom naši úroveň udržovat. V opačném případě nám hodinky navrhnou způsob, jak zlepšit situaci a posunout naši kondici na novou úroveň.

Nejzajímavější novinkou pro ženy bude sledování menstruačních cyklů. Pohlídají vám periodu a dokonce vypočítají i období, kdy jste podle aktuálních podmínek nejplodnější. To všechno jak ve iPhonu, tak v hodinkách přímo na vaší ruce.