AKTUÁLNĚ Z WWDC: Výbava nového Mac Pro!

0
WWDC

Jak bude vybaven nový Mac Pro?

Dosud jsme měli možnost setkat se s klasickým Mac Pro. Tedy placatým All In One počítačem, jehož cenovka se v závislosti na komponentech mohla vyšplhat až na půl milionu korun. Přestože cenovka se nejspíš příliš nezmění, výbava a design rozhodně ano. Pojďme se podívat, co si pro nás Apple nachystal.

Hromada výpočetního výkonu

O výpočty se bude starat nový Intel Xeon. Tento procesor může novět mít až 28 jader, z nichž každé o frekvenci až 3 GHz. Sekundovat mu bude až 6 paměťových kanálů a až 12 slotů pro moduly paměti RAM. Celkově se tak můžeme dostat až na 1.5 terabytů operační paměti, což je společně s 28 jádrovým procesorem skutečně vražedná kombinace.

Mac Pro

O grafický výkon v Mac Pro nouze nebude

Mohlo by se zdát, že snad žádná grafika nedokáže využít takový výpočetní výkon a potenciál procesoru zůstane nevyužit. Ovšem ne v případě Applu! Ve vrcholné verzi Macu Pro budeme moci najít až dvě grafické karty Radeon Pro 580x. Ty budou propojeny díky Infinity Fabric Link a nabídnou až 56 teraflopů a 128 GB HBM2 paměti. Grafické karty si vezmou až 500 wattů. Design postrádá jakékoliv ventilátory, zatímco zde najdeme mohutnou teplovodivou trubici. Apple toto řešení nazývá Mac Pro Expansion modul, tedy ve zkratce MPX.

Mac Pro