Někteří uživatelé čas od času potřebují používat doma nebo v kancláři tiskárnu. Ať už pro denní tisk, tak pro tisknutí párkrát do týdne. Podle toho se bude odvíjet cena vaší tískarny. Ale o tomto tenhle článek něni… Pro maximální pohodlní při tisknutí by se nám hodilo tisknout bezdrátově z iPhonu nebo jiných zařízení na pár klinutí. A to bez instalace jakékoliv dodatečné aplikace. Opravdu i takové řešení existuje. Seznamte se s platformou AirPrint.

Tiskárna kompatibilní s AirPrint

Abyste mohli této vychytávky využívat, je potřeba mít doma nebo v kanceláři tiskárnu, která umožňuje používat AirPrint technologii. Dnes se již na trhu několik tiskáren, které tuto funkci mají. Seznam všech zařízení, které AirPrint podporují, můžete však najít na stránkách Apple. Na větších eshopech také rovnou najdete vytříděné kategorie těchto tiskáren. A to je vše, základ, co musíte splnit.

Připojení AirPrint tiskárny k Wi-Fi síti

Postup připojení každého výrobce tiskáren k Wi-Fi se může lehce lišit. Obecně platí, když máte tiskárnu s dostatečně velkým displejem, ideálně dotykovým, pak můžete k vaší Wi-Fi síti připojit snadno v nastavení. Pokud ovšem máte tiskárnu, která má pouze jednořádkový displej a pár navigačních kláves, pak je jasné, že to tak snadné nebude. Tyto tískárny mají na sobě tzn. WPS tlačítko.

A tady může nastat další zádrhel, přes který se budete třeba hůře dostávat. Co když váš router WPS neumí? Pak je potřeba se podívat na návody od výrobce a nainstalovat na počítač příslušný software, který slouží pro nastavení tiskárny. Tiskárnu připojíte k počítači pomocí USB kabelu a můžete a nastavení Wi-Fi sítě se do tiskárny přenesou. Přesný postup se může lišit jednak výrobcem tiskárny, ale také modelem, který používate.

Tisknutí pomocí iOS zařízení

Samotný tisk je opravdu velice snadný a zvládnete ho na pár kliknutí. A to i pokud jste naprostý amatér v používání elektronických zařízení. Kdykoliv budete chtít něco vytisknout, stačí kliknout na ikonu Sdílení a zvolit možnost Tisknout. V jednoduchém Menu vyberete požadovanou tiskárnu. Vybrat si také můžete, jestli chcete vytisknout více kopií nebo jaké rozmezí stráněk se má vytisknout.

Tip na superlevnou AirPrint tiskárnu

Pokud nechcete za tiskárnu vyhazovat spoustu peněz a stačí vám ta nejvíc „basic“, která prostě jenom tiskne a při troše štěstí bude právě tisknutí z iPhonu podporovat. máme pro vás skvělý tip. Tiskárna HP LaseJet Pro M15w je šikovná laserovka za necelé 2 tisíce Kč. Sehnat se dá třeba na eshopu Alza za tuto atraktivní cenu.

Jedná se však o bezsiplejovou variantu tiskárny. Platí tedy, že musíte využít WPS tlačítko pro připojení k Wi-Fi síti, anebo připojení nastavíte pomocí softwaru v počítači.

Air Print