Jak funguje AirPlay na Samsung televizi?

Když mi před časem společnost Ogilvy zaslala chytrý televizor od Samsungu, říkal jsem si, co vlastně budu testovat. Až po důkladnějším prozkoumání jsem zjistil, že na Samsung lze použít téměř všechny služby včetně Apple AirPlay. Není tedy úplně od věci se na tuto televizi společně podívat. Tímto tedy Samsungu Česká republika a společnosti Ogilvy děkujeme a recenze může začít.

AirPlay na Samsung TV

V našem magazínu se věnujeme především jablečným výrobkům, takže mě zajímalo, jak si televize povede při spolupráci s telefonem konkurenční značky.

Jak se ukázalo, s Apple zařízeními televizor spolupracuje absolutně bez problému. Můžete například zrcadlit obraz se svého iPhonu přímo přes AirPlay 2. Jak můžete vidět, zrcadlení spustíte stejně snadno jako na klasické Apple TV.

AirPlay na Samsung

K televizoru tak není potřeba Apple TV dokupovat. Tato nová televize od Samsungu hravě odsupluje všechy její funkce. Čímž se opět zbavíme další krabičky, která by nám mohla překážet například při montáži na stěnu.

AirPlay a Apple TV+ na Samsung televizi

Aplikace Apple TV+ je v televizi již předinstalovaná. Stačí ji tedy jen spustit a užívat si stovky seriálů na jednom místě. Najdeme zde i rozhovory, přímo přenosy z velkých událostí, filmy a mnoho dalšího. Vše funguje velmi snadno. Obsah zde máte přímo před očima. Nic složitě nestahujete. Všechno je pro vás připravené přímo na televizi. Pokud znáte HBO GO nebo Netflix, Apple TV+ funguje velmi podobně.

AirPlay na Samsung

I v rámci této aplikace lze na Samsung televizi využít funkce, jaké má Apple TV a použít iPhone jako dálkový ovladač pro jednodušší výběr pořadů.

SmartTV se vším všudy AIRplay na Samsung

Vše co od chytré televize očekáváte, zde dříve nebo později najdete. V aplikace Samsung Apps najdete streamovací platformy, televize od různých poskytovatelů nebo třeba hry. Speciálně pro hry je tu pak herní režim, jehož kvality naplno využijete při připojení herní konzole. Na výběr budete mít z různých profilů, nasvícení, ukazatelů a podobně.

QLED displej s rozlišením 4K zobrazí i ty nejjemnější detaily a díky technologii Quantum Dot dostanete věrné podání barev. Vše umocní velmi tenké rámečky, které činí pouhý jeden centimetr.

Dolby Digital audiosystém

Audiosystém byla jedna z věcí, která mě naprosto uchvátila. Firma Dolby Digitals očividně ví jak na to a předsudky, které jsem si přinesl z televizí od jiných výrobců, byly rázem ty tam. Basový reproduktor na spodní straně uprostřed a středové a výškové reproduktory po bocích vytvoří neuvěřitelně čistou zvukovou kulisou s velkým rozsahem tónů. Televizi jsem používal jak na sledování filmů, tak na občasné poslouchání skladeb a v obou funkcích obstála na výbornou.

Konektivita a ostatní značky

Možnost připojení ostatních zařízení je také velmi důležitá. Proto zde nejdeme 4x HDMI 2.0, 2x USB, slot CI, Ethernet, Anynet+, bezdrátový Wi-Fi modul a RF kabelový vstup, který je společný pro pozemní vysílání. Jediná věc kterou bych vytkl, je náročný proces vypojování napájecího kabelu, který prostě nechce ven. Pokud ale neplánujete televizi často stěhovat, není to problém.

U zařízení s Windows můžete připojit televizi pomocí HDMI kabelu nebo zvolit funkci Vzdálená plocha, která funguje na jedničku a odezva je velmi nízká.

Podpora služby SledováníTV

Pokud hledáte poskytovatele televize, služba SledováníTV je to pravé pro vás. V aplikace Samsung Apps najdete aplikace Sledovani.tv, stáhnete ji a spustíte. Pakliže již máte účet, zvolíte možnost Přihlásit se. Pokud jste nový uživatel, zvolte možnost Vytvořit účet a registrujte se. Po přihlášení či registraci již vše funguje bez jediného problému a poté již můžete sledovat třeba přenos z útrob čapího hnízda a stovky více než sto jiných kanálů. Informace o službě najdete v našem článku zde.

AirPlay na Samsung

SledovaniTV na vaši Apple TV, iPhone, iPad a chytrou televizi? Zapomeňte na anténu.

Ovladač jako elegantní společník

Určitě by vás zajímá i ovladač. Oproti klasickému velkému ovladači od Samsungu tento drobek velmi pěkně padne do ruky. Má ergonomický tvar , vyroben je z tvrdého plastu a i přes absenci některých tlačítek zde najdete vše, co potřebujete. Přestože je tvar i provedení povedené, ocenil bych větší pogumování na spodní straně.

Věříme, že se vám tento televizor zalíbil stejně jako nám a budeme velice rádi, když nás začnete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky.

Závěr

Pokud zvažujete koupi nového televizoru a víte, že byste chtěli využívat funkci AirPlay nebo sledovat obsah v Apple TV+, určitě tento televizor doporučujeme. Pokud vás však tyto funkce nenadchnou, určitě si užijete skvělé rozlišení 4K a velmi kvalitní podání zvuku tohoto televizoru. Koupě určitě nebudete litovat.