9:41, magický čas na všech Apple produktech

0

Pokud jste někdy věnovali větší pozornost produktovým fotografiím na stránkách společnosti Apple, tak jste si možná všimli, že každé zařízení s displejem, tedy iPhone, iPad, iPod a Mac má vždy uvedený stejný „magický“ čas a to 9:41. Určitě se ptáte, proč tomu tak je a zda to není třeba jen souhra náhod nebo marketingový krok.

Vraťme se nyní do dubna roku 2010, kdy vývojář Jon Manning navštívil prodejnu Apple v Palo Altu, kam si přišel pořídit první generaci iPadu. Když se však náhle ocitl ve společnosti bývalého šéfa iOS Scotta Forstalla, nelenil a zeptal se ho, zda existuje nějaký důvod, proč Apple uvádí na všech produktech čas právě 9:41.

Scott odpověděl:

Každá Keynote, na které se představují nové Apple produkty je navržena tak, aby na odhalení právě nového produktu došlo vždy přibližně 40 minut po začátku prezentace. Chceme aby se tento čas vždy co nejvíce schodoval s časem na hodinkách publika. Vždy to však není na minutu přesně.

Forestall ještě upřesnil, že pro jistotu k odhadovanému času 40 minut přidali jednu minutu, pro případ vzniklých problémů nebo zpoždění.

Podívejte se na výpis z Keynote, kde byl představován vůbec první jablečný telefon iPhone. Steve Jobs jej představil opravdu přesně v čase 9:41 a 9:42, tedy na minutu přesně, jak pravil Scott!

steve+jobs+iphone+intro+1997+time

Ukázka produktových fotografií iPhone, iPadu, iPodu a Macbooku Air.

itunesradio_hero

overview_ios_hero
macbook+air+941