5K LG UltraFine Display je monitor, který LG vyvinulo v kooperaci se společností Apple přímo pro potřeby nových MacBooků, které používají USB-C konektor, neboli také Thunderbolt 3. Tento 5K monitor je vybavení přímo tímto konektorem, takže není potřeba dokupovat žádný adaptér. V balení obsauje dvoumetrový USB-C kabel pro připojení k počítači. Teď ho Appel přestal prodávat v celé Severní Americe.

5K monitor není skladem

Ještě před pár dny byl tento monitor dostupný. Nyní se stránkách Apple Online Storu pro USA a Kanadu dozvíte, že jeho skladové zásoby nejsou k dispozici. K dostání dokonce není ani v kamenných prodejnách Apple Store. Apple však tento monitor neodstranil ze svých stránek. Proto je pravděpodobné, že s ním má ještě nějaké plány.

4K monitory se Applu už nehodily

Před nedávnou dobou Apple přestal prodávat 4K monitory od LG. Také z řady UltraFine. Než se k tomuto kroku rozhodnul, nikde to předem neoznamoval. Možným důvodem může být ovlivňování prodeje 5K monitoru, který výrabí také LG nebo ukončení výroby.

Chystá Apple svůj vlastní displej

4K monitory, i přestože se neprodávají už u Apple, se dají sehant na jiných webových stránkách. Dokonce je má na svých stránkách vystavené samotné LG. Je tedy možné, že Apple chystá svůj vlastní nový displej. A to především takový, který doplní iMac Pro. Takový monitor bude pravděpodobně mít rozlišení 6K.

Bude se 5K monitor prodávat v Česku a zbytku světa?

Apple na českých stránkách Apple Online Storu stále nebízí k prodeji tyto monitory. V prodeji jsou i ve zbytku světa kromě zmíněných USA a Kanady. U nás se tento monitor prodává za cenu 36 999 Kč včetně DPH. Touto cenou bez, pár tisíců, dorovnává cenu nejnovějších MacBooků. Pokud však chcete pro svou práci maximalní komfort, pak si tento monitor s neuvěřitelným rozlišením možná pořídíte.

Technické specifikace

Monitor má rozlišení ve zmíněném 5K. To znamená 5120 x 2880 pixelů. Rozsah barev má P3. Během svého provozu je schopen přímo nabíjet MacBook s maximálním příkonem 85 W nahradit tak nabíječku pro MacBook. Displej má 27 placů a má vestavěné reprodukty, kameru a mikrofon.