Tento týden došlo ke spuštění mobilního internetu 5. generace na území dalšího státu. Tento týden ji spustil také operátor EE ve Velké Británii. (Článek zde.) Dalším státem je Amerika. 5G v USA spustil operátor Sprint. Předběhl tak své konkurenty jako T-Mobile USA, AT&T nebo Verizon. Ti stále tuto technologii připojení nemají pro své klienty k dispozici.

První 5G síť ve Velké Británii! Své prventství si drží operátor EE. Jaké rychlosti dosahuje?

5G v USA jen v některých částech státu.

Jak to tak je také od čtvrtka s Velkou Británii, v 5G v USA nepokrývá celý stát, ale pouze vybrané části. Mezi první spuštěné lokality patří Atlanta, Dallas-Fort Worth, Houston a také Kansas City. V plánu má tento operátor také pokrýt další významná místa USA. Jako hlavní město Washington D.C. nebo Chicago, Los Angeles, New York City a Phoenix.

5G v USA vystaví společně T-Mobile a Sprint.

Scénář ve Spojených státech je v podstatě totožný tak, jako byl v České republice při výstavbě LTE sítě. Tehdy se u nás spojil český T-Mobile a české O2 proti Vodafone a začali optické infrastruktury budovat společně a vzájemně si je sdílet. Vysílače však mají tyto operátoři stále své. V Americe se snaží spojit T-Mobile USA a právě Sprint, aby si vzájemně budování této ultrarychlé technologie přenosu dat ulehčili. Tak jako to bylo v případě české dvojice, T-Mobile s Sprint nyní čelí soudu od Ministerstva spravedlnosti. V Česku byly kroky obviněny třetím operátorem Vodafone, který byl tímto spojením značně znévýhodněn.

Sprint si nachystal upoutávkové video.

Sprint zveřejnil na svém YouTube kanále video, kde velmi poutavě představuje tuto technologii internetu. Diváky se snaží ohromit kromě pozitivních vlastností 5G internetu také tím, jaká je budoucnost technologií. Sprint tvrdí, že 5G internet je spásou, díky které se můžeme těšit na ovládání chytré domácnosti na dálku a zvyšování robotiky. Pravda je však taková, že i s těmito úkony si hravě postačí LTE internet. Přímo pak v domácnosti jsou zařízení stejně napojená na WiFi. Video můžete zhlédnout zde.