Live Photos čekají největší změny. Live Photo získají funkci video loop. Vyberete si obrázek podle vlastního uvážení neb necháte telefon vybrat, která fotka bude pro smyčku nejvhodnější.  Live Photos se budou díky funkci Bounce moci hýbat „tam a zpátky“, když zachycujete vtipné okamžiky (jde o obdobu Bumerangu u Instagramu). Budete také moci vytvářet nové efekty, které byly dříve dostupné jen pro DSLR kameru pomocí dlouhé expozice.

Výrazně se rozrostou možnosti výběru pro ty, kdo rádi vylepšují svoje fotografie různými grafickými efekty a retušemi. iOS 11 totiž nabídně mnohem širší možnosti při výběru grafických filtrů.

iOS-11-1

Portrétový režim se dočká značných inovací. Při jeho používání budete nyní moci zapnout funkci HDR nebo přisvětlující diodu.

Důležitou změnou je však ale datové zpracování fotografií. Ty budou nyní zabírat méně paměti nejen na vašem zařízení, ale i na iCloudu. Aktualizace systému bude přístupná pro všechny novější modely, než jsou iPhone 5s, iPad mini 2, iPad 5. generace a pro iPod touch 6. generace.