Vidítě špatně na text na vašem iPhonu? Vyhýbáte se brýlím nebo je nemáte u sebe a stačilo by Vám jen, kdyby bylo písmo o něco větší? Zvětšení písma na iPhonu není žádný problém. Pomocí jednoduchého nastavení se písmo zvětší jak v systému, tak také v aplikacích, které v mobilu máte. Písmo jde také nastavit na menší, než které je v továrním nastavení iOS.

Kde zvětšení písma na iPhonu najdu?

1. Otevřete Nastavení

2. Přejděte do Obecné

3. Přejděte do Zpřístupnění

4. Zvoltě Větší text

V této části nastavte jezdcem velikost, kterou která vám bude vyhovovat pro vaše oči. V této části nastavení se bude okamžitě zobrazovat náhled. Pokud přepnete posuvník u Větší velikost Zpřístupění, budete mít k dispozici také více na výběr více velikostí a také menší než původní velikost.

Zvětšení písma na iPhonu

Otestujte si zrak v pohodlí domova.

Na internetu zažívá velký boom aplikace s názvem Vidíš dobře. Díky této sofistikované aplikaci si za pomoci počítače a iPhonu můžete udělat orientační test zraku v pohodlí domova. Díky tomu můžete odhalit, jestli byste měli svůj problém řešit u odborníka. Aplikace na počítači promítá obrázky pro testování zraku o různých velikostech. Pomocí iPhonu volíte, jakým směrem písmeno E zrovna míří. Po dokončení testu dostanete celkový výsledek.

Item not available.

Za vším stojí komerce

Webová stránka vám ihned po dokončení testu nabídne možnost se objednat do jedné z očních klinik, které provozuje. Klienty se snaží nálakat na to, že vstupní vyšetření zadarmo. Je už tedy pouze na uvážení každého člověka, jestli využíje této nabídky nebo nikoliv.

Nespoléhejte se pouze na technologie

Zvětšení písma na iPhonu může dočasně vyřešit problémy, které máte se zrakem. Díky zmíněné aplikaci zjistíte, jestli je potřeba udělat nějaký krok dál. Rozhodně byste se neměli spoléhat jen na to, že jste si zvětšili písmo a tím je po problému. Díky očím získáváme 60% informací do naší mysli. Přijít o zrak je otázka pár sekund. Měli bysme ho chránit a pečovat o něj. Pokud si jste vědomi problémů s očima, určitě se obraťte na oční kliniku, kde se vám budou odborníci věnovat a pomohou vám najít tak vytouženou úlevu.