WiFi router do bytu s mimořádným výkonem

Od vašeho poskytovatele internetu k vám domů může proudit klidně rychlost i 1 000 Mb/s. Tato rychlost už dnes není nic nereálného. Když připojení s podobnou rychlostí máte a stále něco nefunguje tak, jak má, možná vaši síť škrtí vás WiFi router. Představíme vám skvělý WiFi router do bytu, který váš internet zpomalovat nebude.

Pásmo WiFi

Standart WiFi se nejprve rozšířil na frekvenci 2,4 GHz. Jedná se volná pásma, na které nemusíte mít koupenou licenci nebo vyhrazený prostor. Zkrátka pro internet v domácnosti ideální. Nemusíte tahat ani žádné kabely. Ačkoliv WiFi 2,4 GHz prošla značným vývojem, její rychlost nemusí stačit dnešním internetovým přípojkám. Vzniklo tedy nové pásmo 5 GHz, které zvládá mnohem vyšší přenosové rychlosti.

Ubiquiti králem WiFi sítí

Společnost Ubiquiti dává poslední dobou dost jasně najevo, že jejich rádiové vysíláče jsou opravdu špičkou na trhu. Používají se jak pro rozvod infrastruktury, jako ucelené WiFi sítě ve firmách, ale i v domácnostech. Ubiquiti AmpliFi HD Home je skvělým WiFi router do bytu, který přinese požadovaný výkon a rychlost.

Parametry

Tento router se svými vlastnostmi nemá vůbec za co stydět. WiFi síť funguje v duálním pásmu 2,4 GHz/5 GHz. To znamená, že pokud vaše zařízení podporuje obě dvě tyto technologie, pak si vybere automaticky tu lepší z nich. Přenosové rychlosti jsou až 1 300 Mb/s po 5 GHz. Router se napájí pomocí microUSB kabelu. Zezadu se nachází jeden gigabitový WAN port pro připojení k internetu a 4 gigabitové LAN porty pro připojení zařízení do síte síťovým kabelem.

WiFi router do bytu

Design

Tato „kostka“ skvělě zapadne do vašeho interiéru. Z čelní strany routeru se nachází kulatý dotykový displej, který zobrazuje informace o aktuálním provozu ve vaší sítí, anebo čas. Jednoduše si dotykem zvolíte, co chcete zobrazovat na displeji. Router má také ve spodních hranách bílé led světlo, které indikuje jeho funkčnost. To ovšem nesvítí pořád. Takže v noci vás nebude rušit.

Pokrytí

U pokrytí můžeme narazit na problém. Jak píší od začátku, tento WiFi router doporučuji do bytu nebo hodně malého domku. Takové prostory dokáže zvládnout pokrýt signálem bez problému. V rodinném domě by už mohl mít problém. AmpliFi HD se dá však doplnit o 2 Ubiquiti extendery, které signál rozšíří i po velkém rodinném domě. Systém je velmi dobře odladěný a neztrácí na přenosové rychlosti, jak je u WiFi extenderů zvykem. Balíček s routerem a dvěma zesilovači vás však výjde na 10 999 Kč. Což je poměrně dost vysoká částka. Samotný router bez zesilovačů stojí kolem 4 499 Kč.

WiFi router do bytu

Jednoduché nastavení

Celou síť uvedete do provozu velmi snadno pomocí aplikace, kterou sí můžete stáhnout v App Store zde. Aplikace Vás v pár krocích provede celou instalací. K dispozici jsou po té také rozšířená nastavení. Přizpůsobení zcela podle svých představ, na které můžete být zvyklí z UniFi access pointů od Ubiquti zde nečekejte. Tento produkt je opravdu dělaný pro běžné zákazníky, kteří s ním budou jistě spokojeni.

WiFi router do bytu