Wake alarm – minimalistický budík pro Váš iPhone

13

Budík, každodenní nepřítel většiny z nás. Co se týče toho v iPhone, tak ten je už nějaký ten pátek stejný a vlastně neprošel žádnou velkou obměnou ani inovací, tedy až na možnost přidání vlastního tónu. Třeba se poštěstí a v novém iOS 7, které by mělo být údajně „celé nové“ se dočká znovuzrození i budík.

Prozatím tu ale máme skvělou aplikaci Wake Alarm, která Vám poslouží nejen jako minimalistický a funkčně dokonalý budík, ale také jako pěkné digitální hodiny. Pokud se v noci občas budíte, určitě oceníte právě hodiny, které Vás nebudou nijak světelně rušit a ani oslňovat.

Obrázek 310 Obrázek 311 Obrázek 313

Na stránkách vývojářů je nenápadně napsáno „Made with <3“. Podle mě, by tento slogan měl být pěkně velkým písmem někde nahoře. V aplikaci totiž není nic zbytečného a nic jí nechybí. Tedy až na malý nedostatek a to vložení vlastního vyzvánění. Na to ovšem ihned zapomenete, protože Vás aplikace ohromí svým čistým a jednoduchým designem.

Po spuštění se nacházíte na hlavní ploše, kde není nic jiného než prosté a elegantní hodiny s kruhovým ohraničením. Právě to slouží k nastavování času buzení, stačí po něm přejíždět prstem. Ze spodní části obrazovky můžete vysunout lištu na které nastavíte tón budíku (celkově 4 tóny) a zda-li se má opakovat (dny buzení). Jakmile nastavíte čas, stačí budík potvrdit a tak tedy i zapnout. Poté se budík přidá k dalším možným nastaveným časům buzení, které jsou ukryty v horní části, zobrazíte je jednoduchým vytažením (tah po obrazovce směrem dolů) – (jednotlivé budky pak aktivujete chycením za čas a tažením dolů).

Obrázek 312 Obrázek 314 Obrázek 315

Další gesta slouží k pohybu v aplikaci, tahem zleva doprava aktivujete noční režim hodin, který je ideální právě když už se hodláte jít spát (opačným pohybem aktivujete opět denní mód). Gestem zprava doleva se dostanete do nastavení aplikace, kde máte mimo jiné na výběr ze tří módů vypnutí budíku. Prvním z nich je „plácnutí do iPhone“ tedy jde spíše o trik se zakrytím pohybového senzoru. Druhá možnost je třesání iPhonem dokud on sám nesignalizuje, že jste vzbuzeni a nebo klasické „swipe“ vypnutí, tedy přejetí po obrazovce.

Všechny způsoby vypínání budíku mají něco do sebe, nejlepší je, když je střídáte. Po ránu pak totiž po delší době nevíte, kterou možnost máte nastavenou a rozhodně než zkusíte všechny tři, tak se vzbudíte.

Dále si v aplikaci můžete nastavit „shake level“ tedy level třesení při kterém iPhone uzná, že jste vzbuzeni. Dále čas opětovného zvonění budíku, ukazatel baterie a zvukové efekty, které jsou mimochodem také moc povedené. Poslední nastavitelnou volbou je hlasitost budíku.

Pokud máte tedy rádi minimalistický design a skvěle fungující aplikace, určitě Wake Alarm vyzkoušejte!

 

Item not available.

A pro dva z Vás máme od vývojářů reedem kódy! Pro získání kódů stačí napsat libovolný komentář, jednoho z Vás pak vylosujeme:) Druhý kód rozdáme na našem Twitter účtu.