Z nahrávky na YouTube je totiž zřejmé, že se liší od zvukového souboru „connet_power.caf“, přehrajícího se vždy, když je Lightning kabel připojen k iPhone.

V nahrávce na YouTube máme možnost porovnat oba dva zvukové soubory a je zřejmé, že ten novější má výraznější a také delší zvuk. V případě, že by se jednalo o bezdrátové nabíjení, pak by se mohl použít k signalizaci správnosti nabíjení iPhone.

Podle názvu souboru i samotného zvuku, můžeme usoudit, že se jedná o symboliku nabíjení. Je známo, že si Appel některé informace nechává jen pro sebe a neuvádí tedy, z jakého důvodu vlastně tento soubor do iOS 11 přidal. Můžeme bohužel jen spekulovat.

Existuje ve skutečnosti několik zvukových souborů v systémech iOS 10 a 11, o kterých víme, že nemají žádný účel a tím pádem se nepoužívají. Uvidíme, jestli nakonec bude tento zvuk nabíjení do iOS 11 přidán. Nový zvukový soubor je skrytý a není k němu přístup na zařízeních disponujících systémem iOS 11, pouze je přístupný s pomocí počítače.

V listopadu letošního roku se můžeme těšit na představení dlouho očekávaného iPhone 8 spolu s iPhone 7s a 7s Plus. Necháme se překvapit, jestli bude bezdrátové nabíjení součástí tohoto letošního iPhone.

Smlouva se společností Energous zapadá do kontextu

Apple uzavřel smlouvu se společností Energous, a tak se vynořily na začátku letošního roku spekulace o zabudování bezdrátového nabíjení na delší vzdálenost. Navzdory tomu však tato technologie nemusí být ještě tak dokonalá, aby byla Applem použita v iPhonu. Například nabíjení je pomalejší v závislosti na vzdálenosti mezi přijímačem a vysílačem, a z toho důvodu je delší dosah problematický.

Poslední informace naznačují, že iPhone 8 bude disponovat induktivním nabíjením, které je jednodušší, přestože Apple jistě pracuje na bezdrátovém nabíjení na dlouhou vzdálenost.

I Apple Watch používá induktivní nabíjení, které vyžaduje položení zařízení na nějaký nabíjecí zdroj, třeba dock. Stále se tak ale nejedná o bezkontaktní řešení, i když i tento způsob určitě zabere méně času, než připojování kabelu do konektoru.