Vlastní mobilní aplikace už dnes nejsou pouze výsadou velkých firem a korporací, staly se nutnou podmínkou úspěchu pro mnoho středních i malých společností. Není divu, svět mobility vám může nabídnout těsnější a operativnější propojení s vašimi zákazníky. Z výhod těchto technologií budou ale těžit i vaši zaměstnanci díky přenosným počítačům a telefonům dokáží pracovat efektivněji a snadněji s firemními daty. Zvažujete ve své firmě či společnosti zavádění nových mobilních aplikací? Potřebujete rychle vyvinout aplikaci, ale nemáte dostatek zkušeností nebo prostředků? Výhodným řešením vašich problémů se může stát outsourcing.

Jaký způsob vývoje aplikací zvolit?

Pokud potřebujete vyvinout novou mobilní aplikaci (a vlastně jakýkoli software), máte celkem tři možnosti, jak na to:

  • Vytvořit aplikaci vlastními silami
  • Sestavit k tomu účelu speciální dedikovaný tým
  • Sáhnout po outsourcingu

Vyvíjet aplikaci takříkajíc „na koleni“ je dnes poněkud nestandardní a většinou se jedná o iniciativu ze strany zaměstnanců. Ti musí disponovat pokročilými dovednostmi a pracovat se standardními rámci a vývojovými kity, aby vznikl produkt použitelný například i po odchodu zodpovědného vývojáře. Druhou možností je vytvoření specializovaného týmu za účelem vývoje a správy mobilních aplikací. Asi je vám jasné, že sestavení takového týmu je záležitostí poměrně náročnou na čas i zdroje. Tým by měl přinejmenším zahrnovat projektového manažera, vývojáře, grafika a testera. Třetí, v současnosti stále populárnější volbou, je využití služeb externí firmy.

Jaké nabízí outsourcing výhody vašemu podnikání?

Využít zkušeností, znalostí a technického zázemí specializované firmy je ideálním řešením v případě, kdy potřebnými zdroji sami nedisponujete. Díky outsourcingu se vyvarujete řady rizik, které s sebou vývoj aplikací nese. Vývojářský tým je komplikovaným organismem – dlouhou dobu zabere najít ty správné lidi a vytvořit z nich skutečně sehranou skupinu. Pokud ale zvolíte cestu outsourcingu, můžete mít ještě dnes k dispozici sehraný tým profesionálů, kteří přesně vědí, jak vám pomoci. Ušetříte tak čas i peníze, odpadne vám administrativní zátěž a získáte přístup k těm nejlepším technologiím na trhu bez nákladných investic.

Je outsourcing vhodný právě pro vás?

Pokud vám výše uvedené zní dobře, nic vám nebrání vstoupit do světa outsourcingu. Nestíháte deadliny? Chcete se věnovat více svému podnikání bez nutnosti zabývat se technickým zázemím? Svěřte své starosti externím specialistům na mobilní aplikace a získejte řešení přesně na míru vašim potřebám. Klíčem k úspěchu je zvolit si pro outsourcing spolehlivého partnera s dobrými referencemi, zkušenostmi a kvalitním týmem.